Британското правителство обяви, че Кралските пощи ще бъдат листнати за търговия на Лондонската борса през следващия месец, съобщава ВВС.
Според бизнес редактора на медията приватизацията на Royal Mail трябва да бъде завършена на 15 октомври, което е доста преди да е възможна стачка. Днес работниците от пощите ще гласуват дали да предприемат мерки срещу плана за приватизация.,
Правителството ще се опита да продаде между 40,1% и 52,2% от акциите на компанията на цени между 2,6 и 3,3 паунда всяка, което оценява пощите на до 3,3 млрд. паунда (5,28 млрд. долара).
Кабинетът заявява, че 10% от акциите ще бъдат раздадени на около 150 хил. работили за пощите служители от Великобритания.
Бизнес секретарят Винс Кебъл каза, че „приватизацията ще даде на пощите достъп до частен капитал, от който се нуждае, за да се модернизира според визията на няколко последователни правителства и според приетия от парламента закон преди две години.“
„Сега ще сме в състояние да се съревноваваме на бързо променящия се и силно конкурентен пазар“, каза главният изпълнителен директор на Royal Mail Моя Грийн.
Според шефа на синдиката в комуникациите Били Хейс обаче „пощите са печеливши и могат да продължат да бъдат успешни в публичния сектор". Той смята, че приватизацията е резултат на политическа догма, а не на икономическа необходимост.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Костадинов зове за бойкот на Евровизия
Турнир по акробатичен рокендрол се провежда днес във Варна
Проливните дъждове предизвикаха нови наводнения край Царево
Благотворителен кулинарен фестивал за Никулден се провежда във Варна
Авария остави район на Варна без вода в събота
Империята на китайските пристанища, част 5
Как чуждестранните автомобилни гиганти могат да се закрепят на китайския пазар
Империята на китайските пристанища, част 4
Империята на китайските пристанища, част 2
Империята на китайските пристанища, част 1
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Любен Дилов-син: Готови сме за избори, но държавата има нужда от бюджет
ЦСКА се огледа в норвежец, оценен на 5 млн. евро
Опра Уинфри демонстрира талия на оса, след като отслабна драстично
Путин и неговите роли: Какво са знаели германските тайни служби?
Генерациите в сблъсък: защо днешните различия са толкова остри