Германските специални части следят 420 екстремисти, които са на територията на страната, предава DPA, позовавайки се на данни на вътрешния министър Томас де Мезиер.
Около 120 от общо 760 бойци на "Ислямска държава", които притежават германски паспорт, са загинали във войната в близкоизточните държави Сирия и Ирак. Но веднага след това предупреди, че една трета от останалите се връщат обратно в Германия, твърди министърът.
"Известни са ни около 70 лица, които активно участват в боевете или имат съответното обучение и отново са се върнали в Германия", добави той.
Според министъра до 80% от джихадистите са млади мъже, най-често на възраст под 30 години и са израснали в Германия. Повечето от тях според него са с германско гражданство или с два паспорта. Те често говорели по-добре немски, отколкото родния език на родителите или бабите и дядовците си.
Все още не е напълно изчислен техният реален брой, но според де Мезиер той е „толкова висок, колкото никога досега“. След серията терористични атентати във френската столица Париж екстремистите в Германия са следени с повишено внимание от спецслужбите, но непостоянно и несистематично, поясни още министърът.
Междувременно в края на миналата седмица стана ясно, че се подготвя тристранна среща между Гърция, Германия и Турция, на която да бъде потърсено решение на бежанската криза в Европа. Тази среща е била предложена от германския канцлер Ангела Меркел. За плановете стана ясно след посещението на гръцкия премиер Алексис Ципрас в Анкара през изминалата седмица.
Още за атентатите в Париж четете тук


Вижте кои са най-устойчивите на ръжда коли на старо
Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Дакота Джонсън, Нина Добрев и Ана де Армас демонстрираха супер фигури в чернo
Как да преодолеем усещането, че не сме достатъчно добри?
Джеймс Камерън все още е лудо влюбен в звездата си от „Титаник“ Сузи Еймис
Кейт Уинслет дойде с красив млад кавалер на червения килим
Бърнаут или липса на витамини?