Френският президент Еманюел Макрон се срещна с Владимир Путин в Париж днес, обещавайки откровен разговор с лидера на Кремъл след предизборната кампания, в която неговият екип обвини руските медии, че се опитват да се намесят във вота, пише CNBC.
Макрон, който пое поста преди две седмици, заяви, че диалогът с Русия е жизненоважен за решаването на редица международни спорове. Независимо от това отношенията бяха заплетени от недоверието, свързано с факта, че Париж и Москва подкрепиха противоположни страни в сирийската гражданска война и по повод конфликта в Украйна.
Веднага след разговорите със западните си колеги на срещата на НАТО в Брюксел и тази на Г7 в Сицилия Макрон приветства руския държавен глава във Версайския дворец.
На фона на барoковото великолепие Макрон използва изложбата на руския цар Петър Велики в бившия кралски дворец, за да се опита да овладее френско-руските отношения.
39-годишният френски лидер и Путин размениха сърдечно, делово ръкостискане и усмивки, когато последният слезе от лимузината си, за да бъде посрещнат на червения килим, докато Макрон го поздрави с добре дошъл на родния си език.
Веднага след това двамата мъже влязоха в двореца, за да започнат разговорите си.
“Необходимо е да говорим с Русия, защото има редица международни въпроси, които не могат да бъдат решени без диалог с нея”, обясни Макрон пред репортери в края на срещата а Г7 в събота, където западните лидери се съгласиха да обмислят нови мерки срещу Москва, ако ситуацията в Украйна не се подобри.
“Ще бъда изискващ в моите разговори с Русия”, допълни Макрон.
Отношенията между Париж и Москва бяха доста обтегнати по време на управлението на предишния президент Фрнасоа Оланд. 64-годишният Путин отмени последната си визита през октомври, след като Оланд обвини Русия във военни престъпления в Сирия и отказа да го приеме официално.
След това, по време на френската предизборна кампания, лагерът на Макрон обвини руските хакери за опити за дезинформиране на електората, като в даден момент дори отказа акредитация на руските държавни медии Sputnik и RT, които според него разпространяват руска пропаганда и фалшиви новини.
Два дни преди изборите на 7 май, екипът на Макрон каза, че хиляди хакнати имейли, свързани с кампанията му, са пуснати в онлайн пространството, а анализатор заяви, че ходът може да е извършен от група, свързана с руското военно разузнаване. Москва и RT отрекоха обвиненията в намеса в изборите.


Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Знаци, че той не ви харесва
Според първите екзитполове Чиприан Чуку ще е кмет на Букурещ
4 типа мъже, на които не може да вярвате
преди 8 години Стенограма на откровенния разговор:Макрон: - Руските хакери какви точно компромати откриха за мен?Путин: - Компромат1, компромат2, компромат3!Макрон: - О ла ла, явно ще трябва да има много дълбоко сътрудничество с Русия. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Абе,джорналя,вие невменяеми ли сте?Едно до друго сте публикували две заглавия:Едното,на настоящата ви публикация,а другото: "Макрон заяви: нищо не може да бъде преодоляно през диалог с Москва"!Че какво "партньорство" може да има без диалог?Това да не ви е Винету,дето "диалогът" му се свежда до мълчаливо поемане заповедите на шефовете?!Абе вие,четете ли си въобще написаното,или копи-пействате със затворени очи?...Или със затворен разсъдък? отговор Сигнализирай за неуместен коментар