Полша е възстановила доставките на газ от газопровода "Ямал", става ясно от съобщение на оператора на газопреносната мрежа Gaz System. От компанията отчитат, че качеството на природния газ се подобрява и това е причината и за възстановяване на доставките.
На 21 юни Полша спря доставките на газ по газопровода, който е едно от трасетата на руския природен газ за Европа.
Причината за това е влошено качество - наличието на по-големи количества вода в доставката. Малко по-късно "Газпром" призна за проблема и съобщи, че работи за неговото отстраняване.
От Gaz System отбелязват, че извънредната ситуация не е създала проблем за газопреносната мрежа на Полша, не е имало заплаха за баланса и безопасността на доставките по вътрешната мрежа.


Петровден е! Честваме паметта на светите апостоли Петър и Павел
Канада е първият 1/8-финалист на Световното първенство по футбол
Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Как да прочетете „здравния картон" на употребяван електромобил?
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Турчин ще свири на "Левски" в първия кръг за Шампионската лига
Българчета на 8 и 10 години са открити мъртви в кола в Кипър
Днес ще има придвижване на военна техника към полигона "Корен"
преди 9 години Поляците са токова смешни :) Качеството на газа било лошо :0 Хахахаха Само дето по договор могат да спрат за три дни и после плащат неустойки. Като пишете тези дописки, поне прочетете какво казва и другата страна.Поляците, понеже търсят отмъщение към руснаците, са почнали да правят всякакви мизерии. Понеже обаче не са готови да плащат между 30 и 50% по-скъп газ на фона на останалите, се опитват да накарат всички държави в ЕС да им покриват разликата. *** работа, не вярвам никой освен трите прибалтийски села да се навият. Унгарците очевидно не искат :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар