Британският министър за Brexit Дейвид Дейвис заяви днес, че най-вероятният изход от преговорите с Европейския съюз ще е постигане на споразумение.
В същото време той отбеляза, че британското правителство е подготвено и в случай че това не стане, предаде Ройтерс.
"Постигането на споразумение с ЕС е най-вероятният изход, но също така е и най-добрият изход за нашата страна", каза Дейвис на конференция в Лондон, посветена на Brexit.
"Не мисля, че е в интерес на която и да било от двете страни да няма сделка. Но, като отговорно правителство, е редно да направим планове за всякакви варианти", добави той.
Великобритания иска да насочи преговорите към бъдещите отношения с ЕС, включително търговията, но Брюксел настоява Лондон първо да уреди финансовите си задължения към съюза, отбелязва Ройтерс.
Макар и Дейвис да казва, че недвусмислено се стреми към сделка, Великобритания, по думите му, е готова и за провал на преговорите.
"През последната година всяко ведомство в Уайтхол работи по подготовката за редица сценарии", каза той.
/БТА/


Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Парвулеску за целите на срещата Путин-Моди
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Панета: Трябва да се види подготовката за операцията на 2 септември
Панета: Ще се изискват големи усилия от Конгреса по случая от 2 септември
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Вдовецът на Тина Търнър си има нова приятелка, влюбен е в 60-годишна американка
Защо Джордж Клуни се ядосал на Брад Пит в далечната 1991 г.?
Кейт Мидълтън впечатли с най-голямата си тиара досега
5 храни, които „събуждат“ женските хормони
преди 8 години Добре де, ако се провалят преговорите, ония ще останат в ЕС ли? :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар