Председателят на Бундестага Волфганг Шойбле изрази надежда, че случаят с отравянето на бившия шпионин Сергей Скрипал може да промени хода на Brexit, пише Politico, позовавайки се на местни медии.
„Надявам се, че британците ще останат в ЕС“, коментира той. Според Шойбле използването на нервно-паралитично вещество в британския град Солсбъри ще накара Лондон да размисли относно излизането си от ЕС.
През изминалата седмица 19 държави от общността изгониха руски дипломати. Мярката е съгласувана по време на заседанието на лидерите на ЕС и тя показва, че „Европа работи“.
Тази проява на солидарност поставя въпрос пред Великобритания дали наистина е умно да напускат блока, смята бившият финансов министър на Германия.
По време на заседанието на Европейския съвет в края на миналата седмица лидерите от ЕС изказаха своята солидарност с Великобритания по случая "Скрипал". "Съветът е съгласен с оценката на правителството на Великобритания, че е много вероятно Руската федерация да е отговорна и че няма друго правдоподобно обяснение", написаха те в съвместно изявление, подкрепено от всички европейски страни.
Помти всички страни предприеха дипломатически действия по този казус. 19 държави от общността изгониха руски дипломати. Няколко държави, сред които и България, се решиха на по-мек, но също важен дипломатически ход - да привикат посланиците си в Русия за консултации.
Лондон получи подкрепа и от НАТО - Алиансът прекрати акредитациите на седмина души от руката мисия. Москва обеща реципрочен отговор на всички тези действия.
Съветът за сигурност на ООН заседава извънредно по темата по искане на Великобритания. По време на изказванията повечето държави обявиха своята подкрепа за Лондон и осъдиха използването на бойно отровно вещество на територията на Европа за първи път от Втората световна война насам. В изказванията си повечето представители се обявиха за разследване и пълно изясняване на случая.
Още по темата за Сергей Скрипал можете да прочетете тук


Съдът на ЕС опровергава информация за допусната жалба срещу влизането ни в Еврозоната
Ограничават движението на автомобили във Варна през почивните дни заради два мача
Фратрия завърши годината с победа
Връчиха наградите „Доброволец на годината“ във Варна
19-годишен шофьор кара с 300 км/ч в София (ВИДЕО)
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
EV стигат точка на необратимост през 2026, Европа и Китай ще се интегрират
САЩ: Европа рискува да бъде заличена, ако не се промени
Българската икономика нараства стабилно през третото тримесечие на 2025 г.
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Кийт Ърбан съжалява за развода си с Никол Кидман – чувства, че е сгрешил
Излезе на бял свят бижуто с форма на яйце на Фаберже, глътнато от крадец
Удареният от Украйна кораб KAIROS е заседнал край Ахтопол
Сиярто: Въпреки отричанията, в Украйна се извършва принудителна военна служба
Европрокуратурата разследва измама за 13 млн. евро у нас, извършени са над 80 обиска


преди 7 години най много да ме биеш с газ по оная работа .... *** :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години пак ли трябва да припомням историята на която си бил свидетел на дементиралата ти кратуна ??? до кога само учи, ..би, учи, ***... ? писна ми от теб :):):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Cui bono? :))Ще си кажат... ама няма да е без бой... пък май почнаха да забравят какво е туй и кога го ядоха за последно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Я сподели какво по-точно си е "казал" Сталин, че май нещо съм пропуснал...?! :lol:Ти се моли Путин да не управлява колкото Сталин и да не остави като Сталин Русия толкова далече от това, което е поел, щото мое да доживееш пенсия в рубли... :lol: отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години нали знаеш че един ден и путин ще си каже всичко ! ... както си го "каза" сталин и повечето техни сатрапи . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години не бееее, тексасци са, щото искат да се отделят от САЩ :):):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години "... Шойбле изрази надежда, че случаят с отравянето на бившия шпионин Сергей Скрипал може да промени хода на Brexit..."Абе сичко ше си кажете... некой ден... :lol: отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Айдеееееее... сега е време троловете да ревнат че Германия е отровила Скрипал за да спре Брекзит. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години "Случаят "Скрипал" може да накара Лондон да размисли за Brexit "АНАТЕМА !!Стойте си на мъгливия Албион. Винаги ви е било добре там.Като ви свършат кинтите, пак ще си спомните вашите корени: Велика Британия се става с плячкосване на търговските пътища... Упс!С'я има: Буревестници, Посейдони, Авангарди, Кинжали и пр. зла гадъ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години отговор Сигнализирай за неуместен коментар