Френското правителство ще изготви бюджета си за 2019 година на базата на малко по-ниски очаквания за растежа, отколкото предвиждаше по-рано, съобщи Ройтерс, като се позова на премиера Едуар Филип.
Изготвяме бюджета, като залагаме растеж от 1,7 на сто, каза Филип в интервю за френския седмичник "Журнал дьо диманш", цитиран от БТА.
Правителството на президента Еманюел Макрон очаква растежът догодина да достигне 1,9 процента, докато тази година прогнозите са за 2 на сто.
И двете прогнози обаче изглеждат оптимистични, след като поредица слаби икономически данни накараха институции като Европейската комисия и Международния валутен фонд (МВФ) да прогнозират по-слаб растеж от правителството.
Попитан дали постигането на целевия бюджетен дефицит от 2,3 на сто от брутния вътрешен продукт е застрашено, Филип призна, че по-слабият растеж ще се отрази на държавните финанси.
Това обаче не ни пречи да се придържаме към ангажиментите си за намаляване на данъците, като същевременно ограничаваме държавните разходи и дълга, допълни той.
Филип каза, че правителството, което е под натиск от Брюксел и МВФ да даде подробности за плановете си за намаляване на разходите, иска да свие разходите особено при неефективните мерки при жилищната политика и субсидираните работни места.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?