Европа трябва да поеме по-голяма отговорност за своята отбрана, заяви френският президент Еманюел Макрон, като по този начин изрази своето съгласие с мнението на американския държавен глава Доналд Тръмп, че европейските страни са длъжни да увеличат разходите за своите отбранителни силни, съобщава Ройтерс.
Доналд Тръмп е на двудневна визита във Франция по случай стогодишнината от края на Първата световна война, припомня Investor.bg.
Френският президент защити своята инициатива за подобряване на отбраната на Европа по време на срещата с Тръмп.
Началото на срещата беше съпътствано от напрежение, след като американският президент определи като „обидно”женалието на Макрон за европейска армия.
Френският държавен глава защити своята идея, заявявайки, че е несправедливо сигурността на Европа да се гарантира изцяло от Вашингтон.
„Именно поради тази причина аз вярвам, че имаме нужда от повече отбранителни способности, за да поемем тази част от тежестта”, заяви Макрон.
Той изтъкна факта, че САЩ не се консултират и не питат европейските страни, когато изготвят своите финансови цели за въоръжението си.
Френският лидер заяви категорично, че планът за създаване на обща европейска войска по никакъв начин не е насочен срещу САЩ.


Полетите Виена – Бургас започват по-рано заради „Евровизия“
Въпреки червения флаг и удавените: Варненци се къпят навътре в морето
5 от тествани 12 сирена от "Кошница с грижа" съдържат над 60% вода
„Възраждане“: Полицията във Варна пази незаконно строителство
Обсъждат създаването на постоянна фестивална сцена в „Аспарухово“
При сегашния пазар дългът на САЩ ще нарасне с още 1 трлн. долара след 150 дни
Продължава спасителната операция след бедствието в Непал
Само конфликт в Тайван може да спре Nvidia след страхотната ѝ прогноза
Потенциалните наследници на Макрон спорят за икономическото бъдеще на Франция
САЩ не могат да се измъкант с фалшиви действия от фискалните проблеми
Защо малкият отвор на капачката на резервоара е от ключово значение
В Италия ще глобяват пешеходци, гледащи телефона си, докато пресичат
Книгата на рекордите Гинес на 71 години - 5 необичайни автомобилни постижения
В Япония намериха решение на дефицита на масло
Къде изчезнаха класическите механични горивни помпи
Иво Сиромахов праща Тони и Гари на приказно пътешествие из България
Стоянов: Търсим части за МиГ-29, нямаме опция да получим "Грипен" или F-16 "втора ръка"
„Възраждане“: Издигаме партиен кандидат за президент
От 1 септември: В 11 севлиевски села ще има вода през ден
От спасителен пояс до финансов товар: Как договорът с "Боташ" се обърна срещу България?
преди 7 години Да бе все едно да споря с Люската ... : ))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Забрави бро, тия новите социални психо-услуги са от сега за тия като KORN-а.Нищо не мож им обясни на тия коне с капаци. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години ...американците да си ходят у дома. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Не забравяй че не Путин се отрече от Европа , а Европа се отрече от Русия ! За да угоди на Америка! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години ЕС е най богатия съюз в света.Населението му е общо колкото на САЩ и Русия.Произвежда се абсолютно всичко.Уникално стратегическо разположение.Във военната техника сме може би на първо място.Като се има предвид войнствената природа на европееца който през цялата си история е газил,избивал и заличавал други народи,това че и двете световни войни са тръгнали от Европа,САЩ и Русия би трябвало да са луди да оставят ЕС да има собствена армия в сегашния си вид.Съюзник в това начинание е може би Китай,който има свои амбиции.Жалко че Путин,който отначало беше европейски настроен предаде Европа и клекна на американците,но руската природа е такава,да оцелява,не да води. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години ДО вчера рева, че не иска да защитава ЕС, сега Макарона като каза наша армия, обидно било е сега е момента ЕС да си направи армия... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Ходене по тънък лед ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар