Акциите в Европа достигнаха нов триседмичен връх в сряда заради нарастващата увереност сред инвеститорите, че САЩ и Китай ще постигнат търговско споразумение, съобщава CNBC.
Паневропейският индекс Stoxx 600 се повиши с 0,6%, като повечето сектори се търгуваха на зелена територия.
Автомобилният и технологичният сектор бяха сред най-добре представящите се на фона на преговорите между Пекин и Вашингтон.
Бенчмаркът на сините чипове на борсата в Лондон FTSE 100 прибави 0,66% към стойността си. Германският показател DAX напредна с 0,83%, а във Франция измерителят CAC – с 0,84%.
Участниците в преговорите удължиха с още един ден разговорите си на фона на постигането на известен напредък в определени области. Китайското външно министерство заяви в сряда, че преговорите са приключили и резултатите ще бъдат публикувани скоро. Президентът Доналд Тръмп пък написа във вторник: „Разговорите с Китай вървят много добре“.
Акциите на доставчика на Apple AMS поскъпнаха с малко над 3%, след като в началото на сесията се търгуваха на червена територия заради информацията, че производителят на iPhone понижи плановете си за производството на новите телефони с 10%.
Световната банка заяви във вторник, че очаква глобалният растеж да се забави през тази година до 2,9%.


Двоен ръст на чревните инфекции за седмица във Варненско
Вечерен крос ще се проведе тази събота в Морската градина на Варна
Тази събота: откриват ловния сезон за пернат дивеч
ФК Девня гостува на Атлетик (Провадия) за Аматьорската купа
Национална мрежа за децата: Саморазправата не е правосъдие след случая с „ловци на педофили“
Технологичните гиганти се върнаха в играта, след като страховете за AI отшумяват
Соларните мита на Тръмп ще ударят съюзници на Америка, а не Китай
Центърът на властта в Русия се измества към тайните служби
САЩ са изплатили 4 млрд. за отменени проекти за вятърни паркове
Новото устройство на OpenAI ще е с размер на хокейна шайба и цена над $300
Toyota Land Cruiser на 999 999 километра търси нов собственик
Защо новите коли остават по-хладни в жегата
Автомобил потъна под земята по време на движение
Каравана елиминира най-големия недостатък на електромобилите
Mercedes-AMG GT53 4-Door Coupe имитира бензинов двигател
Страната ни се позиционира като дестинация за космически услуги
Една от 36: На Острова се продава Lada Niva уникат за 22 хил. паунда
Венера във Везни - какво предстои за зодиите?
Левски победи Локомотив Пловдив с 2:0