Европейските индекси завършиха търговията във вторник на червена територия, след като инвеститорите следиха сезона на отчетите и напредъка по преговорите между САЩ и Китай по търговския спор, докато Великобритания се насочва към избори през декември, пише CNBC.
Паневропейският индекс Stoxx 600 приключи деня с 0,2% понижение. Телекомуникационният сектор поведе по най-лошо представяне, завършвайки с 1,8% надолу, докато книжата на компаниите от строителния сектор добавиха 0,7 на сто. Повечето сектори обаче финишираха на червено.
Пазарните играчи продължават да следят внимателно сезона на отчетите. BP отчете 41% спад на нетната си печалба за тримесечието заради по-ниските цени на петрола и фактори като времето. Цената на акциите на енергийния гигант завърши сесията с 3,8% понижение.
Междувременно стойността на книжата на Orsted се потопи със 7,4% до дъното на Stoxx 600, след като компанията понижи дългосрочните си финансови цели и обяви програма за свиване на разходите.
Финландската Stora Enso записа 5% спад, след като обяви приходи и оперативна печалба под очакваните.
На върха на европейския индекс на сините чипове се озова германската компания от сектора на здравеопазването Fresenius, която се радва на 4,6% ръст на цената на акциите си. Причина за това беше по-високата печалба от прогнозираното за третото тримесечие, благодарение на силните продажби на предложенията ѝ за домашна диализа.
Книжата на Swedbank записаха 3,2% спад на цената след новините, че естонският финансов регулатор е започнал разследване срещу нейното звено в Естония.


Прокуратурата във Варна разследва случай на нанасяне на телесна повреда в центъра на Варна
Билетите за SENSHI 32 Grand Prix са в продажба
"Войната" по пътищата взе една жертва за последните 24 часа
Четрима души получиха шанс за живот след донорска ситуация
НАП Варна: 4000 абитуриенти трябва да платят сами здравните си осигуровки през летните месеци
Китайският туризъм трябва да се възползва от интереса на младите западняци
Fibank участва на Metals Focus 2026 Launch
Goldman: Значението на Ормуз за петрола може да намалее значително след войната
Лихвените плащания на Русия вече са към 10% от бюджета
МакНали: Разпродажбите на петрола са неоснователни
Dacia показа ново поколение на електромобила си
Audi пусна прощална версия на флагмана A8
Maserati обнови цялата си гама
Новият шеф на Toyota ще ликвидира много модели
Шок: 603 милиона долара компенсация за един фалшив еърбег
Билетите за SENSHI 32 Grand Prix са в продажба
Сериозен технически проблем за F-35: част от американските изтребители не могат да летят
Експерт отговаря: Инфлуенсър или просто популярен в интернет е Стоян Колев?
Маскирани момчета пребиха 72-годишен мъж в Стара Загора