Швейцарските власти налагат вето, чрез което не позволяват износа на оръжие от Германия за Украйна, пише швейцарското издание SonntagsZeitung, цитирано от Ройтерс.
Амунициите за бронираните машини Marder се произвеждат в Швейцария и отказът на страната всъщност блокира доставките им за украинските военни, коментира швейцарското издание.
През последните дни Германия и канцлерът Олаф Шолц са под растящ натиск заради отказа да доставят тежко въоръжение за Киев. В същото време украинският президент Володимир Зеленски коментира по време на брифинг, че доставките на оръжие се ускоряват и това може да позволи на военните да преминат в контраофанзива и да си върнат окупирани територии.
SonntagsZeitung отбелязва, че Швейцария забранява износа на оръжие за зони, в които се водят военни действия или в конфликтни региони. Според изданието досега Германия е изпратила две запитвания за трансфер на муниции към Украйна. И на двете искания отговорът е бил негативен.
Швейцария се присъедини към санкциите, които налага ЕС на Русия заради военния конфликт в Украйна. Но се позовава на своя неутралитет и отказва да предоставя оръжие за конфликтни зони, включително и за Украйна.Според Ройтерс страната е отхврълила и искане за реекспорт на оръжие, отправено от Полша.


Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С


преди 4 години Ами така става когато зависиш енергийно от русия, а освен това си си самоналожил мораториумче за добив на газ и петрол. Нали виждаш който има газ и петрол си *** , който няма прави диверсификация и горе долу е добре, а който не прави 1 и 2 и ползва 90% от едно място е роб :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Умни са защото са НЕЗАВИСИМИ ! Ха кажи сега с тези 90% зависимост от руски газ и петрол какво ще прайкаш комрад ? И тук може като в Швейцария , но първо трябва да се оттървем от руската окупация ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Толкпва си скромен откъм съдържание на четепната кутия, че няма смисъл да си хабя думите с теб, жалък копейншки тpoл. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години все мине едно кой я командва, важното е все ден да има камари от орррки, докато Мордор не бъде унищожен и заличен от историята. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Що? Като мога да платя на самолет да ги закара в Полша, и от там в Украйна :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Боже боже, колко ***-отия има на тоя свят Боже! Та Пентагона командва армията на укрите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години *** = кръво-пийците отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Да се чете: Мордор = САЩ и ЕС. Това са *** на света! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години и ти си го набий в празната руска кратуна, освен във вашите опорки НАТО не съществува в този конфликт, именно защото е защитна организация! ако украйна беше в Нато, Русия вече щеше да бъде изравнена! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Да ама Украйна не е НАТО ,и същият е защитен съюз .Набийте си го в кратуните ,че това е капан на янките ,в който влязаха и Русия и Европа . отговор Сигнализирай за неуместен коментар