Швейцарските власти налагат вето, чрез което не позволяват износа на оръжие от Германия за Украйна, пише швейцарското издание SonntagsZeitung, цитирано от Ройтерс.
Амунициите за бронираните машини Marder се произвеждат в Швейцария и отказът на страната всъщност блокира доставките им за украинските военни, коментира швейцарското издание.
През последните дни Германия и канцлерът Олаф Шолц са под растящ натиск заради отказа да доставят тежко въоръжение за Киев. В същото време украинският президент Володимир Зеленски коментира по време на брифинг, че доставките на оръжие се ускоряват и това може да позволи на военните да преминат в контраофанзива и да си върнат окупирани територии.
SonntagsZeitung отбелязва, че Швейцария забранява износа на оръжие за зони, в които се водят военни действия или в конфликтни региони. Според изданието досега Германия е изпратила две запитвания за трансфер на муниции към Украйна. И на двете искания отговорът е бил негативен.
Швейцария се присъедини към санкциите, които налага ЕС на Русия заради военния конфликт в Украйна. Но се позовава на своя неутралитет и отказва да предоставя оръжие за конфликтни зони, включително и за Украйна.Според Ройтерс страната е отхврълила и искане за реекспорт на оръжие, отправено от Полша.


Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
Рекордна температура от над 36 градуса измериха в Русе
След земетресението във Венецуела: 33 души са спасени живи, хиляди все още са в неизвестност
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително


преди 4 години Чиба *** подлого! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Голям пожарникар се извъди! Кой знае кой ти ги говори тия пожарникарски глупости на ухото. Обаче дори неуките индианци са знаели, че често най-лесно огънят се гаси с .... насрещен огън.И не те знам какъв си, но аз като българин трябва да ти припомня, че НАТО е и България, така че лъжейки по адрес на НАТО, ти лъжеш и по адрес на България, а за това си има и членове в наказателния кодекс. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Умни швейцарци! Затова са и толкова богати! Огън не се гаси с повече огън. Желанието за оръжие от страна на Зеленски (кой знае какво му говорят от ФАЩ/НАТО, нали войната не е на тяхна територия) и другите плиткоумни управници е ДЪЛБОКО нехуманно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар