Русия е готова да размрази сътрудничеството с НАТО в борбата с тероризма, ако Алиансът пожелае. Това коментира днес руският външен министър Сергей Лавров след срещата си в Москва с италиански външен министър Паоло Джентилони, предава руската информационна агенция ТАСС.
"Изхождаме от това, че тук е крайно важна координацията на действията на всички, които могат да дадат принос в тази обща борба", посочва Лавров.
"Ние ще бъдем готови да размразим и други направления на взаимодействието, ако нашите колеги от НАТО вземат съответните решения и променят своето негативно отношение към тези форми на сътрудничеството", подчерта руският външен министър.
Той добави, че същото се отнася и за отношенията между Русия и Европейския съюз (ЕС), допълва Лавров.
Руският външен министър коментира още, че модерният тероризъм до голяма степен е предизвикан от погрешните действия на Запада. Според него в много отношения това се признава от анализатори и действащи политици.
Според него всички опити за намеса на Запада в Близкия изток са засилили позициите на терористичните организации в региона. Той даде пример и с войната в Ирак, както и с намесата на САЩ в Либия, след която, според него, страната се е превърнала в „черна дупка“.


Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Първан Симеонов: Може да се окаже, че моделът остава без Борисов и Пеевски, но с нов началник
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
преди 10 години Е сега и ти ...да нанасят косвени щети на САЩа ли искаш... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Да бе, именно, за америка е ясно - знаем ги. Руснаците що не ги прочистиха. Я Америка, я Русия... same s*it different ashole, както казват... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Лудия , отивай да се.реш на друго място ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години A ти досега на коя планета беше...май не стопляш че няма как да стане работата ако америка не спре да изхранва и поддържа ИДИЛ ...навсякъде из Азия и Африка ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Всичко започна с Афганистан от времето на съветската окупация през 80-те. Имаше установен светски режим, подкрепян от Брежнев. В северен Афганистан доминират таджиките - по това време съветска република в рамките на СССР. Започнаха размирици и руснаците се опасяваха от разширяване на конфликта към таджикската ССР и нахлуха. Американците поискаха да си го върнат за Куба - току пред портата да им подпалят чергата и да ги вкарат в харч. Въоръжиха племената, които сами си имаха неразбирателство помежду си. От това последваха удобствата за по-висок добив на хероин и изграждане на измисления образ на врага без лице, който бива обгрижван в пълна степен - Ал-Кайда, после ИДИЛ. Ал-Кайда тук, Ал-Кайда там, ИДИЛ тук, ИДИЛ там - войни за газови тръби и петролни трасета, арабска пролет и последващо радикализиране на ислямския свят. Врагът без лице е много удобна теза за манипулиране на обществото. Цинизмът на западния либерализъм задминава и този на псувните на сърбите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Да бе... САЩ, Турция, Русия... Всички се борят срещу ИДИЛ от няколко години и не можаха да прочистят 10 000 *** в пустинята. Като ги гледам пак си ги има и пак си правят мизериите. Две от най-силните страни в света не могат да се справят с някакви ***. Вие вярвате ли го? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Прочитаме заглавието и какво виждаме, Авторката пак е погледнала, случващото се в Сирия през евроатлантическите цайси. Става въпрос за политкоректност и затова не се сърдим... Припомням, преди да се включи ВКС на РФ в Сирия, срещу тероризма воюваше коалицията от над 60 държави водени от Пиндостан, МАТО... и в т.ч. спонсорите на тероризма, СА, Катар и Турция. Можем да се прочете преди половин година за "страшилището ИДИЛ", което разшири своята територия със 150%, въртеше алъш-вериш с Ердоган и изглеждаше реална опасността от създаване на Халифат със султан Багдади или Ердоган. След включването на ВКС на РФ нещата се промениха тотално. В МОМЕНТА ПИНДОСТАН И МАТО хващат последния влак преди разгрома на ИДИЛ, за да участват при поделянето на сферите на влияние в Сирия, както по времето на ВСВ Втория фронт срещу Хитлер беше открит 10-на месеца преди превземането на Берлин отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "Руският външен министър коментира още, че модерният тероризъм до голяма степен е предизвикан от погрешните действия на Запада." Действията на Запада не са грешни, а успешни целенасочени и ефективни. Оценката зависи от позицията каква е крайната цел, а тя е локални войни, марионетни правителства, колониализъм и световно господство. Лавров не може да промени целите на Световната финансова олигархия. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "...всички опити за намеса на Запада в Близкия изток са засилили позициите на терористичните организации в региона. Той даде пример и с войната в Ирак, както и с намесата на САЩ в Либия, след която, според него, страната се е превърнала в черна дупка. След смъртта на генерал де Гол, тия гадо.ве американците , поради липсата на европейски политици с топки, съвсем си разпасват пояса в Европа и по света ! Резултатът е днешния свят ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар