Регулаторните органи в Южна Корея стартираха разследване за потенциално незаконна търговия, извършена от брокери на Deutsche Bank, след като масивна разпродажба понижи индексите с почти 3% в късната следобедна търговия в Сеул в четвъртък, съобщава Reuters.
„Установили сме, че повечето от разпродажбите в четвъртък са направени от различни брокери на Deutsche Bank и възлизат на около 1,6 трилиона вона (1,4 млрд. долара). Агенцията за финансов надзор и корейската борса ще започнат разследване, се казва в изявление на двете институции.
Говорител на Deutsche Bank в Сингапур е отказал коментар.
Чуждестранни инвеститори са разпродали активи за рекордните 1,3 трилиона вона в четвъртък, при което водещият корейски индекс KOSPI се понижи с почти 3% в последните минути на сесията.
Банката е продала акции на Samsung Electronics, POSCO, Hyundai Motor и KB Financial Group.
Разпродажбите предизвикаха рекорден за последните 18 месеца оборот на борсата в Сеул от 9,3 трилиона вона, като 14% от този оборот е направен в последната минута на сесията чрез една единствена транзакция. Само тя е причинила спад на индекса с 2,4%.


Черно море играе три контроли тази седмица
Осми ден издирват 11-годишната Наталия
Ето къде няма вода във Варна днес
Защо Volkswagen има проблем — и каква може да е следващата стъпка
Как Испания изпревари Южна Корея, без да разчита на изкуствения интелект
Петролът поскъпва след нови удари по кораби в Ормузкия проток
Загубите при акциите продължават поради слабостта на технологичните компании
Ракети, дронове, ПВО: Как върви превъоръжаването на Европа
Камион почиства пътища в Китай с 80 км/ч
Следващото Bentley ще бъде само на ток и ще се казва Torcal
Какво ни казват странните шумове от колата
Непознатата Гърция 3: Янина и Додона
Първият електрически мотоциклет на Honda навлиза на европейския пазар
Честваме паметта на св. великомъченица Неделя
Белгийците се гаврят с Тръмп: Отмени победата
Над 330 000 деца в Англия не отидоха на училище след мача с Мексико