Водещите индекси в Азиатско-Тихоокеанския регион завършиха борсовата сесия в сряда разнопосочно, макар и с преобладаващи ръстове, след поредица икономически данни, съобщава CNBC.
В Япония бенчмаркът Nikkei 225 напредна с 0,2% до 29 053,97 пункта, а Topix прибави 0,3% до равнище от 1909,06 пункта.
По-рано стана ясно, че продажбите на дребно в страната през март са се увеличили с 5,2% спрямо година по-рано. Данните са над средната пазарна прогноза за 4,7%.
Австралийският измерител S&P/ASX 200 от своя страна се повиши с 0,4% и приключи търговската сесия на 7064,70 пункта.
Индексът на потребителските цени в Австралия се е увеличил с 0,6% през първото тримесечие, показва информация на статистическото бюро в страната. Това е по-ниско от очакваните 0,9%.
С ръстове изпратиха деня и индексите в континентален Китай, където Shanghai composite прибави 0,4% до 3457,07 пункта, а Shenzhen component – 0,9% до 14 398,38 пункта. В Хонконг Hang Seng се повиши с 0,2% до 29 004,81 пункта.
Южнокорейският бенчмарк Kospi обаче се понижи с близо 1,1% до 3181,47 пункта.
Широкият индекс MSCI за Азиатско-Тихоокеанския регион извън Япония приключи с понижение от близо 0,1%.
При отделните акции листнатите в Хонконг книжа на Alibaba поскъпнаха с 2,2% въпреки съобщенията на Wall Street Journal, че китайските власти разследват как Джак Ма е получил бързо одобрение за листването на Ant Group миналата година.
При валутната търговия доларовият индекс, който измерва силата на щатските пари спрямо кошница конкурентни валути, напредва до почти 91 пункта, след като по-рано бе на равнище от под 90,9 пункта.
Японската йена се разменя за 108,96 йени за долар, поевтинявайки леко спрямо равнище от под 108 йени по-рано през седмицата. Австралийският долар пък достига цена от 0,774 щатски долара, също поевтинявайки от вчерашното си равнище от около 0,78 щатски долара.
Цените на петрола отслабват леко, като и двата основни сорта поевтиняват с по около 0,1%. Фючърсите върху сорта Брент се разменят за 66,33 долара за барел, а тези върху американския лек суров петрол – за 62,86 долара.


Старо месо неясно откъде и негодно сухо мляко от Украйна на масата на българина
Гърция продължава да бъде сред най-предпочитаните туристически дестинации за европейците
Съдиите заработват добре на световното
Все повече деца се пристрастяват към телефоните от ранна детска възраст
България търси повече туристи от Германия, Австрия и Швейцария с по-добри хотели и повече полети
5G увеличава трафика многократно, но остава по-енергийно ефективна технология
Основана от българин компания пази входовете на фирми от Fortune 100 в САЩ
Русия е изпитанието за стратегическата автономия на Европа
Между Тръмп и пазара: Кевин Уорш е изправен пред първия си голям тест
Европа е готова за мисия в Ормузкия проток, след като бъде постигнат мир с Иран
Tesla лъже за безопасността на автопилота си
Как Mitsubishi създаде механична кутия с два лоста и осем предавки
Продава се кола като на Джеймс Бонд, но комби
Renault превърна Rafale в бойна машина
Създателите на Alpina показаха втория си модел
Британецът, който прекоси Сибир пеша и в крайна сметка беше хвърлен в затвора
Анчев за "Калашниците": Трябва проверка в оперативните служби на МВР
Даниела Везиева: Крайно време е да не лъжем повече за бюджета
Как животът пренарежда приятелствата след 40