Водещите борсови индекси в Азиатско-Тихоокеанския регион завършиха търговската сесия в четвъртък с понижения, след като Wall Street отбеляза два поредни дни на червена територия, съобщи CNBC.
Японският бенчмарк Nikkei 225 намаля с 1,69% до 26 888,57 пункта, докато индексът Topix се понижи с 1,56% до 1892,90 пункта.
В четвъртък Японската централна банка (ЯЦБ) за пореден път изтъкна своята убеденост, че трябва да продължи да поддържа ултраразхлабената парична политика.
Показателите на континентален Китай също бяха на червена територия - измерителят Shanghai composite записа понижение от 1,42% до 3236,70 пункта, докато барометърът Shenzhen component спадна с 1,65% до 11 972,02 пункта.
Очакванията за поредно лихвено понижение от Китайската народна банка нараснаха, след като правителството на страната заяви в сряда, че ще използва инструментите на паричната политика в "подходящо време", за да подпомогне икономиката.
Хонконгският бенчмарк Hang Seng намаля с 1,23% до 21 808,98 пункта. Акциите на Bilibili поевтиняха с 4,35%, а тези на Alibaba, листнати на борсата в града, с 1,67 на сто.
Управляващият директор в UBP Вей-Серн Лин заяви, че за индексите в Хонконг има "сливане на насрещни ветрове" като се има предвид геополитическото напрежение с Русия, повишаването на лихвите на Федералния резерв в САЩ и потенциалното делистване на китайски компании от щатските борси.
Австралийският бенчмарк S&P/ASX 200 намаля с 0,63% до 7442,8 пункта, докато южнокорейският измерител Kospi отбеляза спад от 1,43% до 2695,86 пункта. Показателят Kosdaq изтри 1,61% от стойността си до 927,95 пункта.
В четвъртък Samsung Electronics обяви, че оперативната печалба на компанията вероятно се е увеличила с около 50% на годишна база. Въпреки това акциите на технологичния гигант поевтиняха с 0,73%.
Индексът MSCI за акциите от Азиатско-Тихоокеанския регион извън Япония записа понижение от 1,21%.
В сряда водещите щатски индекси завършиха търговията на червена територия за втори пореден ден след публикуването на протоколите на Фед.
Бенчмаркът Dow Jones Industrial Average записа спад от 0,42%, или 144,67 пункта, до 34 496,51 пункта.
Широкият измерител S&P 500 намаля с под 1%, или 43,97 пункта, до 4481,15 пункта.
Технологичният показател Nasdaq Composite се понижи с 2,22%, или 315,35 пункта, до 13 888,82 пункта.
Предстои по-късно през деня да бъдат публикувани данните за пазара на труда в САЩ.
В четвъртък суровият петрол отново поскъпна, след като в сряда цената му рязко намаля.
Световният бенчмарк Брент поскъпва с под 1% до 101,58 долара за барел, докато американският сорт West Texas Intermediate (WTI) добавя 0,47% към стойността си до 96,69 долара за барел.
Доларовият индекс бе на ниво от 99,521 пункта. Един щатски долар се обменяше срещу 123,76 японски йени, а австралийският долар се търгуваше срещи 0,7485 щатски долара.


Има ли исторически доказателства за Витлеемската звезда?
Мерц никога няма да бъде обичан от германците, но как управлява страната?
Какво ще е времето в неделния ден?
Българският млад човек не работи и не желае да работи, той е социален паразит
Липсата на приет бюджет не застрашава влизането на България в еврозоната
Старомоден лек за отслабващото доверие в правителството
Китай отхвърля чиповете H200 на Nvidia, надхитряйки стратегията на САЩ
Чешки милиардер иска да създаде европейски отбранителен гигант
Novo Nordisk се търгува, сякаш не е имало бум на лекарствата срещу затлъстяване
МВФ: По-слабият юан е виновен за нарастващите дисбаланси на Китай
Volkswagen попадна в капан
Stellantis иска да увеличи пазарния дял, но някои марки са изложени на риск
Японците са лидери по надеждност и при колите на старо
Грешка ли е да сменяте единствено амортисьорите
10 много яки функции на новия Mercedes GLB
За какво е полезен джинджифиловият шот?
Антон Кутев: Логичко е Радев да подаде оставка като президент
Гръцките фермери отказаха да участват в диалог с правителството
България е сред лидерите по консумация на алкохол в Европа, а и в света
Германия изпраща войници в Полша