7 банки са получили призовки в рамките на разследването за манипулиране на Лондонския междубанков лихвен процент LIBOR, съобщават източници на CNBC, близки до случая.
Призовките са изпратени от главния прокурор на щата Ню Йорк Ерик Шнайдерман, а сред получилите ги кредитни институции са JPMorgan, Citigroup, Barclays and UBS.
В последните документи, подадени до американската Комисия за ценните книжа и борсите, от Citigroup посочиха, че нейни филиали „са получили допълнителни искания за информация и документи от различни американски и чуждестранни правителствени агенции, включително от службите на главните прокурори в Ню Йорк и Кънектикът“.
Скандалът около манипулирането на LIBOR избухна преди около месец, когато британската банка Barclays се споразумя с британските и американските регулаторни органи да плати глоба от общо 290 млн. паунда за действията на свои служители, подавали невярна информация за определяне на междубанковия лихвен процент.
Впоследствие членове на висшето ръководство на банката подадоха оставки и бяха предприети разследвания за разкриване на други финансови институции, които може да са действали по аналогичен начин.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Българчета на 8 и 10 години са открити мъртви в кола в Кипър
Днес ще има придвижване на военна техника към полигона "Корен"
Жега: Цялата страна с жълт код днес, очакват се 39°