Борсовата търговия на Wall Street и в четвъртък е завладяна от силен позитивизъм, като показателите продължават да отбелязват нови рекорди.
Водещият индекс на сините чипове Dow Jones се повишава с 0,32% до 26 303,92 пункта. Широкият измерител S&P 500 се придвижи на зелена територия с 0,18% до 2 842,70 пункта. В началото на сесията технологичният Nasdaq отбеляза ръст от 0,04% до 7417,98 пункта.
Добрият сезон на отчетите отново е основният фактор, движещ търговията, отбелязва Ройтерс.
Акциите на Biogen поскъпнаха с 1,88%, след като биотехнологичната компания отчете по-високи от очакванията на инвеститорите приходи благодарение на добрите продажби на наскоро пуснатото от нея лекарство за спинална мускулна атрофия Spinraza.
Ценните книжа на Caterpillar прибавиха 0,16% към стойността си. Най-големият производител на машини в света надмина очакванията на пазара и благодарение на глобалното възстановяване на икономиката отчете 35% ръст в продажбите на строителна и копаеща техника.
Силните тримесечни отчети и макроикономическите данни доведоха до силен старт на годината за индексите на борсата в Ню Йорк, като всеки един от показателите е напът да запише четвърта поред възходяща седмица.
По данни на Thomson Reuters към сряда от 88-те компании, част от състава на S&P 500, до момента резултатите на 78,4% от тях са надвишили очакванията.
Акциите на Ford Motor обаче поевтиняха в ранната сесия с 3,18%, след като производителят на автомобили отчете по-ниска от очакваната тримесечна печалба. Финансовите резултати на компанията пострадаха от покачването на цените на суровините и неблагоприятните валутни курсове.
След приключването на търговията на Wall Street отчетите си ще обявят Intel и Starbucks.
Междувременно бяха обявени актуални данни за броя на подадените заявления за получаване на обезщетения при безработица, като се наблюдава увеличение със 17 хил. до 233 хил. в седмицата, приключваща на 20 януари. Данните се оказаха под очакваните 236 хил., а само седмица по-рано беше отчетено 45-годишно дъно.
*Информацията е актуална към 17:02


При гонка: шофьор с „Порше" блъсна патрулка и избяга
Почина един от символите на Столичния зоопарк
Димитър Стоянов: Дронът от Кардам е 100% украински
Привличат кръводарители във Варна с безплатни уроци по народни танци и фитнес карти
Пожар след взривовете в "ЕМКО", огънят се разраства към село Радоеви
Глобалните акции имат накъде да поскъпват след здравословната корекция
Предстои демократите да тестват голямата теория за левицата
Новините в развитие
Липсата на единен пазар и на финансиране тласка европейските "еднорози" към САЩ
Кр. Йорданов: Ливъриджът на пазара напомня за финансовата криза от 2008 г.
Porsche измисли как да спаси предната броня на колата ви
BMW направи електромобил, който генерира ток за 70 км на ден
Футболист предизвика катастрофа по време на мач
Peugeot връща GTi като хибрид
BMW намалява разходите, без да затваря заводи
"ЕМКО" с позиция: Човешка грешка е изключена при взрива в завода край Трявна
Внимание: Ловчанският митрополит Гавриил не рекламира медикаменти
Завишени стойности на манган във водата в Свиленград и две села
HUAWEI и FLICKA представят Movement – първата българска колекция бижута за серията HUAWEI FreeClip