САЩ ще предприемат действия в защита на демокрацията във Венецуела, заяви държавният секретар на САЩ Майк Помпейо, цитиран от Франс прес.
Напрежение между протестиращите и Националната гвардия нарасна вчера, след като режимът на Николас Мадуро затвори няколко гранични пункта. По заповед на Мадуро венецуелските сили за сигурност откриха огън по поддръжници на опозиционния лидер Хуан Гуайдо, за да попречат на влизането на хуманитарна помощ във Венецуела от съседни страни.
"САЩ ще преминат към дела срещу тези, които се противопоставят на мирното възстановяване на демокрацията във Венецуела. Сега дойде времето да се действа, за да се подкрепят нуждите на отчаяния венецуелски народ", написа в Туитър държавният секретар.
Помпейо определи като бандити силите за сигурност, лоялни към венецуелския президент Николас Мадуро, които стреляха по протестиращи, отнемайки живота на най-малко двама души по данни на неправителствената организация "Форо пенал". Ранените са над 300, включително колумбийци.
Гуайдо призова международната общност да обмисли "всички варианти". Той добави пред медиите в колумбийския град Кукута, че утре ще участва в срещата на Групата от Лима, на която ще присъства и вицепрезидентът на САЩ Майк Пенс.
Гуайдо се провъзгласи за изпълняващ длъжността президент на Венецуела и беше признат от петдесетина страни, припомня АФП.
Венецуелският опозиционен лидер обаче не призова поддръжниците си да продължат да рискуват живота си и да опитат отново да пробият барикадите, издигнати от социалистическото правителство. Вместо това той отправи още един призив към въоръжените сили да подкрепят опозицията, отбелязва Асошиейтед прес.
(по БТА)


18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат


преди 7 години Като си *** и нямаш аргумент е важно да се хванеш за някоя Я правописна, Я пунктуациона грешка... хахахаха, класик си! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години ....да не реват после вашингтонци, като Китай и Русия вземат че защитят и те демокрацията! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години "горе долу и русия е има от 25 години..."====Пише се : "Я има ...", това, касателно граматиката, относно политическата-география и историята, пропуските ти, очевидно са далеч по-фундаментални и няма как да се направи нещо по въпроса, в рамките на какъвто и да било интернет-чат. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години горе долу и русия е има от 25 години ... а ти вече им го *** безплатно, или може би не ... интересно ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години "Да ти припомням ли, че нашата беше такава ... "===Не особено уместен паралел, най-малкото поради това просто фактическо обстоятелство, че първата българска държава по днешните ни земи е създадена през 7-и век. Къде е държавническа традиция и история с давност 13-14 века, в сравнение с има-няма 25 години украински експеримент ?От тук насетне, да сравняваш ролята и полжението на българския народ в османската империя, с това на малорусите, в рамките на руската държава , е меко казано или опит за много безвкусна шега или директна гавра с националната ни историческа памет. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Що бе , те и от България заминаха 2 милЙона...нищо че сме супер демократизирани ... Стовене , простият е като умрелия ...нищо не чувства , ама е проблем за околните . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Венецуела не е Либия, Ирак или Сирия.До нея трудно стига демокрацията, излъчвана от сияйният град на хълма Капитолия.Венецуела е ж'жунгла, сиреч нов Виетнам.А там кой дризна дръвцето?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години ***-умник даваш ли си сметка какво е в Сирия. Вече ти го писах, както Тръмп каза "Сирия е пясък и смърт и нищо друго". Даваш ли си сметка, че почти половината население избяга от Асад? Така ли трябва да стане и във Венецуела? Да си заминат хората за да остане един ***-умник като теб начело на държавата? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години е , ти и за Сирия писА тъй ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Щом САЩ ще защитават демокрацията във Венецуела, някой(без съмнение Мадуро) ще гризна дръвцето. Нещата са предопределени, приемете ги и престанете да се напъвате в сайта, за да докажете несъстоятелните си тези. отговор Сигнализирай за неуместен коментар