Щатската икономика продължава да се възстановява, но в страните БРИК – Бразилия, Русия, Индия и Китай икономическата активност намалява, показват данни на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР), цитирани от CNBC.
Икономическата експанзия в САЩ е по-умерена, отколкото през миналия месец, но все още е стабилна с ръст от 2,8% на годишна база, посочва ОИСР.
Еврозоната претърпява умерен спад на растежа заради забавянето във Франция и Италия и въпреки стабилния темп на възстановяване в Германия.
Растежът в Бразилия и Индия се забавя, докато Китай показва признаци на загуба на икономическа инерция, твърдят анализаторите от ОИСР. Опасенията, че растежът в Китай ще бъде разколебан допълнително, имат негативен ефект върху глобалната икономика, а всяко сериозно забавяне може да има тежки последици за възстановяването на експортно ориентираните страни в Европа и Северна Америка.
В опит да ограничи нарастващата инфлация днес Китайската централна банка повиши капиталовите изисквания за банковия сектор. Пекин се опитва да предотврати появата на кредитен балон.
Русия също показва първи признаци на загуба на икономическа инерция, се казва в изследването на ОИСР.
Китай успя да запази стабилен растеж по време на икономическата криза, като през 2009 г. брутният вътрешен продукт (БВП) на страната нарасна с 9,2%. Дори маргинално забавяне обаче може да повлияе на доверието на инвеститорите, отбелязва организацията.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Мерките срещу високите цени са взети от френското и немско законодателство
11 съвета от дерматолози за всяка жена над 40
DARA и “Bangaranga” откриха полуфинала на “Евровизия” СНИМКИ/ НА ЖИВО
Деми Мур и Джейн Фонда обраха овациите в Кан