Авиокомпания Emirates от Обединените арабски емирства (ОАЕ) подписа днес споразумение с европейския самолетостроител Airbus за финализиране на продажбата на 20 самолета А380 с опция за още 16 самолета. Това съобщи пред журналисти в Дубай френският премиер Едуар Филип, цитиран от Франс прес.
Той определи сделката като прекрасна новина за френското самолетостроене и за европейската промишленост като цяло.
На 18 януари Emirates обяви споразумение за 16 млрд. долара за придобиване на още 36 самолета Airbus А380.
Emirates е авиокомпанията, притежаваща най-голям брой от огромните самолети на европейския самолетостроител (101 плюс още 41 твърди поръчки).
В края на двудневното си посещение в ОАЕ Едуар Филип изтъкна голямото преобразяване, което се извършва във Франция, с избора на "отварянето" и новото "поколение", олицетворявано от президента Еманюел Макрон.
Френският министър-председател беше гост на редовна годишна среща на върха, посветена на управлението в Дубай (World Government Summit).
(БТА)


Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
От понеделник две варненски линии минават на летни разписания
Хороскоп за 16 май 2026
Четвъртокласници-доброволци в "Детско полицейско управление" гостуваха на Районен съд-Варна
В Деня на отворените врати десетки ученици се запознаха със спортната слава на Варна
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
MARA: Абонатите вече използват много повече токени от преди
MARA: Енергията е ключ към AI
Чистата енергия е „структурно защитена“ от шокове като тези в Ормузкия проток
Американските AI гиганти поглеждат към чуждите дългови пазари
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Мирчев: Прокуратурата прекалява, нищо не налага задържането на доставчика
Мотористи протестират заради "Гражданска отговорност", блокираха бул. "Цар Освободител"
Пускат и сектор "А" за "червените" за финала на 20 май