Диалогът за решаване на политическата криза във Венецуела трябва да се води без предварителни условия, заяви руският външен министър Сергей Лавров, цитиран от Ройтерс.
Лавров направи изявлението си вчера по време на посещение в Суринам, в края на обиколката си в Латинска Америка.
Венецуелското правителство и опозиция водят диалог с посредничеството на норвежкото правителство. Опозицията, водена от председателя на парламента Хуан Гуайдо, който се самопровъзгласи за и.д. президент през януари, иска президентът Николас Мадуро да се откаже от поста и да позволи на преходно правителство да организира нови избори. Според опозицията преизбирането на Мадуро през 2018 г. е било незаконно.
Президентът има подкрепата на Русия, Китай и Куба и смята Гуайдо за марионетка на САЩ, който се опитва да организира преврат. Много западни страни признават легитимността на претенциите на председателя на парламента.
За да се намери решение на кризата са необходими преки преговори между правителството и опозицията "без предварителни условия и без заплахи, каквито чуваме от различни столици", заяви Лавров на съвместна пресконференция със суринамския външен министър в столицата Парамарибо. САЩ са заявявали, че не изключват военна интервенция за решаване на кризата във Венецуела, припомня Ройтерс.
/БТА/


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа
преди 6 години Земите източно от Ефрат, все още са забранена зона за полети на руската, да не говорим за сирийската авиация. Асад бомбандира сирийските градове, не за да ги възстановява сега, а за направи етническа чистка и успя да прогони близо 8 милиона основно сунити. Измисли и закон, за който не съм следил дали е приет и съгласно чиито разпоредби жилищата на бежанците се конфискуват. Колкото до Вагнер вярно е че 42 американски спецназовеца убиха над 300 вагнериста, като дадоха само един ранен и то кюрд от подпомагащото ги подразделение. Всъщност тях ги разстреляха летящите батареи ***-130 с оръдия с калибър 40 до 100 милиметра, но как се дразнят русофилите от факта че 42 американеца унищожават едва ли не полк. Като цяло Сирия е пример, как русия, иран и отчасти турция могат да превърнат с дружни усилия едни пясъци в блато. За всички е ясно Асад е неспасяем, а Мадуро е минало. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години :)))хамериканците месиха ли им се на русияните да бият идил ? да ? не ? затвориха се от двете страни . дадоха ли им картбланш да правят каквото преценят със сириеца и ермалък ? да са ги спирали да срутят градове и да фъргат бомби ? да ? не ? само не ги пуснаха да вършеят из техните зони за сигурност ... на това му викам да им дадът цялата държава да се упражняват ... и какво стана с оня спецназ кръстен на композитор , дето хем забравили да се обадят откъде минават хем зоната за сигурност избурили :))) ... и сега като срутиха сирия ще я вдигнат ли русияните ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години "...дали им сирия..."И кой е тоя дето ги раздава държавите ...?! :)))))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години таварищ лавров що се пъне да дава акъл за другият край на света ами не си гледат афганистан , че е до тях и им пълни държавата с хероин ... ония кладенци дето им ги даде чавез да помпят скоро нема да са техни , щото революционера ги национализира , и се трупа войска там и ще стане мътна ... дали им сирия да ги видят колко струват той за венецуела мърмори :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години majnata-ЕЙ *** ЦЕЛУВАЙ БАБА СИ ПОД МИШНИЦИТЕ за лека нощ *** отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години абе льольо , виж се само бе ... явно си събиран от рогозката , дето са опитали да те направят ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Научи се да пишеш грамотно !!!!!! -майна ли си путьомайна ли си къф си аре дърпай отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години извраттено коппеле , ходи се факай , дръпни една тревичка , тука смърдишш ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години до императори /учениците ти ИСКАТ да се къпеш по редовно/ до троловете на кремъл абблльо ; von_seeckt ДОБРА НОВИНА ЗА ЦИВИЛИЗАЦИЯТА : https://***.news.com.au/finance/economy/world-economy/the-world-in-2025-china-loses-power-russia-wont-exist/news-story/7394f3e24dca89039de5ebfe24503c6cмасква НЯМА ДА СЪЩЕСТВУВА!!!!!!!!!!!! ЙЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ отговор Сигнализирай за неуместен коментар