„Трейс груп холд“ АД отчита 72% ръст на консолидираната печалба на годишна база до 7,4 млн. лв. за юли – септември 2020 г., показват изчисления на Investor.bg, на база отчета на дружеството, публикуван чрез „Българска фондова борса“ АД.
За деветмесечието на 2020 г. резултатът намалява с 16% спрямо същия период на миналата година до 9 млн. лв. поради слаба печалба през полугодието на 2020 г., възлязла на едва 1,64 млн. лв.
По-добрият резултат е въпреки намалението на продажбите за юли-септември 2020 г. с 13% на годишна база до 73 млн. лв. За цялото деветмесечие продажбите са за 158 млн. лв., като намаляват с 27% на годишна база.
По-рано „Трейс“ съобщи, че обединение с негово участие е подписало договор за обект в Община Фокшани, Република Румъния. Проектът се нарича „Ресистематизиране на транспортната инфраструктура в рамките на община Фокшани, Румъния с цел повишаване на привлекателността и достъпността на обществения транспорт, велосипедния транспорт и придвижването на пешеходците“. Стойността на договора е 56,3 млн. румънски леи (около 22,6 млн. лв.).
Общата застроена площ на проекта е 238 325 кв. м., включително пътища, тротоари, велоалеи и зелени площи. Ще бъдат обхванати 4 булеварда с обща дължина 5051 метра, както и улици, пътища и кръстовища с обща дължина 14 975 метра.
Фокшани е град с население 74 хил. души в района на земетръсната планина Вранча в Източна Румъния.
Акциите на „Трейс груп холд“ АД поскъпват с 1,2% в последните 12 месеца до 3,38 лв. за акция и 82 млн. лв. пазарна капитализация.
Материалът е с информационен характер и не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
Свързани компании:


„Черноморски туристически празник“ събира варненци на 30 и 31 май
Държавата дава безвъзмездно на Община Варна терен за детска градина
Явор Гечев: Мерките не ограничават цените, а изчистват пазарните изкривявания
Varna Channel Cup 2026 събира ветроходния елит във Варна
Марио Смърков встъпи в длъжност като областен управител на Варна
АИКБ: Малките фирми ще са най-засегнати от новите изисквания
IPSOS: Няма очевиден кандидат за премиер в парламента, освен Стармър
IPSOS: Големият въпрос е жизнения стандарт на британците
Алтернативни възможности за хората да купуват стоки - решение за по-ниски цени?
Cisco се радва на нови върхове
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Гийермо дел Торо за AI: Казват ни, че изкуството може да се прави с някакво ш*бано приложение
Шишков от Смолян: До седмица ще има решение за пътя до Пампорово
КС обяви за противоконституционно решението на НС за мерки срещу ценовия шок
Земеделски производители искат мерки за изсветляване на сектора
Ескалация във въздуха: Китай разполага J-20A край Тайван