Строителната компания „Трейс Груп Холд“ АД е подписала договор за ремонт на жп инфраструктурата на гара Своге.
Дружеството е част от обединението „КР Своге“, заедно с Обонато Билд“ ЕООД, което ще изпълни поръчката.
Договорът „Реконструкция на гърловините и коловозното развитие на гара Своге, изграждане на нова маршрутно-компютърна централизация и преустройство на контактната мрежа” е на стойност малко под 20 млн. лева без ДДС, съобщава компанията чрез сайта x3news.com.
Срокът за изпълнение е 60 дни за изготвяне на работен проект и 160 дни за изпълнение на строителните работи.
Възложител на обекта е Националната компания „Железопътна инфраструктура“.
Тази година „Трейс Груп Холд“ подписа договор за проектирането и строителството на метрото в София в участъка под бул. „Владимир Вазов“ за отсечката от км.3+645,00 до км.2+581,20 с една подземна метростанция и вентилационна уредба. Стойността на договора е за почти 75,1 млн. лева без ДДС.
Стартираха и два по-големи проекта, изпълнявани от дружеството – ремонтът на жп линията Ниш-Брестовац в Сърбия и модернизацията на жп гара Пловдив. Проектът в Сърбия е за 59,85 млн. евро, а на втория – малко над 89 млн. лева без ДДС.
Дружеството наскоро сключи още един договор в Сърбия – за за ремонт на почти 20-км пътен участък от Бабушница до Сводже за около 13,7 млн. лева.
В последната година акциите на "Трейс Груп Холд" поскъпват с малко над 8%, а пазарната капитализация достига почти 91 млн. лева.
Свързани компании:


Виц на деня - 15 май
Протестно мотошествие ще затрудни движението във Варна днес
Времето във Варна на 15 май 2026
"Войната" по пътищата взе две жертви за последните 24 часа
Тръмп: Постигнах фантастични търговски споразумения с Китай
Докога САЩ могат да спасяват положението с петролните доставки?
САЩ са уведомили съюзниците за евентуално спиране на ротацията на войски в Европа
Тръмп искал да прибере иранския уран предимно за PR цели
Петролът се насочва към седмичен ръст, няма изгледи за край на войната с Иран
Паундът се срива след ескалация на бунта на лейбъристите срещу Стармър
Euro NCAP алармира за опасен дефект при популярен китайски модел
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
От Италия за "Бангаранга": Залата експлодира, много силна песен
ЦИК тегли днес номерата на бюлетините за частичните местни избори на 14 юни
В Хавана: Пуснете ни ток поне за три часа
От 9 юли: Летище Палм Бийч ще се казва "Донълд Тръмп"
Китай призова за трайно примирие между САЩ и Иран