В момента трансферният прозорец е отворен за голяма част от най-добрите първенства по футбол. CIES Fooball Observatory публикува своя списък, изготвян на всеки 6 месеца, за най-ценните футболисти по света, пише Business Insider.
Първото място е за Лионел Меси от "Барселона". Феноменалният нападател е оценен на 262 млн. долара и никой от останалите дори не се доближава до неговата стойност.
А това е само прогнозираната стойност за придобиване на правата върху аржентинския футболист. Ако някой клуб успее някак да убеди "Барселона" да продаде Меси, новият му клуб ще трябва също така да подпише и нов договор с него. Според слуховете, заплатата на Меси каталунския клуб е 50 млн. долара на година.
В Северна Америка също има много скъпи спортисти, но от другата страна на Атлантика е малко вероятно някой да плати 262 млн. долара за атлет и 50 млн. долара на година за заплата. Затова в списъка всички 10 места са заети от играещи в Европа футболисти.
Трансферната цена се изчислява като се изследват трансферните такси за известен период. Значение имат и различни променливи, като скорошно представяне, години, позиция, настоящ договор и представяне на отбора.
За голяма част от най-добрите футболни асоциации януари е началото на трансферния сезон в средата на сезона. В това време на отборите се дава приблизително един месец да добавят играчи от международни лиги.
Вижте и пълния списък с 10-те най-скъпи футболисти в нашата галерия!


Честваме паметта на преподобния Патапий
Тристранката се събира днес
Студентите в България отбелязват своя празник
Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Търговският излишък на Китай надхвърли $1 трилион след възстановяване на износа
От 2600% печалба до 86% унищожение: най-горещата крипто сделка се срина
Търговците на облигации не се поддават на по-ниските лихви на Фед
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Как да използваме Google Maps без интернет
Repsol направи розово гориво за всички автомобили
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Поскъпна лифтът към Седемте рилски езера
ПП скочи и срещу Бюджет 2: Подайте си оставката преди сряда!
Симеон изненадващо промени царския си подпис
Студентите в България празнуват днес, честит 8 декември
Новият кмет на Букурещ Чиприан Чуку – рокаджия, фен на Майкъл Джордан