Южноафриканската инвестиционна къща Brait ще плати 1,3 млрд. щатски долара за контролния пакет акции на британския моден търговец New Look, предава Ройтерс.
New Look, собственост на частните инвестиционни групи Apax и Permira и на основателя Toм Син, разполага с 600 магазина във Великобритания и Ирландия. Компанията оперира общо на четири континента, като магазините ѝ извън Острова са около 200 – в цяла Европа, Китай, САЩ, Северна Африка, Близкия изток и Азия.
Brait заяви, че ще придобие 90 на сто от акциите на New Look за 780 млн. паунда (1,23 млрд. долара), което прави пазарна капитализация на модната компания от 1,9 млрд. лири.
"Brait ще финансира покупката със заем и средства в брой", заявиха от компанията в изявление.
Главният изпълнителен директор на New Look Андерс Кристиансен заяви пред репортери през февруари, че търговецът на дребно е готов да излезе на борсата, като решението трябва да бъде взето от собствениците.
New Look се отказа от идеята си да се листне на Лондонската борса през 2010 г. на фона на бурните времена за финансовите пазари тогава.
През април Brait придоби 80% от контролния пакет акции на компанията за спортни зали Virgin Active за 1 млрд. долара в стремеж да се включи на растящия пазар на спортни и здравни услуги, особено в Африка и Азия.


Посрещаме официално Дара с парти на площад "Княз Александър I" в София
Гърция премахва охраната на България с “Пейтриът"
Кои са трите зодии, които никога не спират да вярват в себе си?
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Виц на деня - 19 май
Петролът поевтиня, след като Тръмп отложи удар срещу Иран
M&A сделките във Великобритания достигат най-високото си ниво от 2015г. насам
Кои пазари и дестинации пострадаха най-много от недостига на самолетно гориво
Русия разширява сенчестия си LNG флот с четири танкера, за да увеличи износа
Една квартална кръчма-институция във Вашингтон, част 2
Новият Nissan Micra: Не точно японски, но най-добрият досега
Робот с изкуствен интелект оставя гумаджиите без работа
BMW пусна прощална версия на M3
20 000 евро глоба за купуване на дизел? Така Европа се бори за екология
Новата Lada Niva ще повтаря Dacia Duster
Меркел: Подценяването на Путин би било грешка
DARA получава парцел край морето от община Аврен
САЩ дават 30 дни без санкции за руския петрол, превозван по море
Безпрецедентно ниво на двустранните отношения: Путин пристига на посещение в Пекин
Първа награда от „Зелените Оскари“ за BILLA и нейната стратегия за устойчиво бъдеще