Финансовото представяне на германския моден концерн Hugo Boss е засегнато от сложната пазарна среда. След по-слабия старт на годината от очакванията на важни пазари, като САЩ и Китай, листнатата на Mdax компания се отказа от своята средносторочна прогноза и обяви, че очаква спад на оперативната печалба за текущата година. След съобщението късно във вторник акциите се сринаха в търговията на Xetra с почти 20 на сто. Към 11,40 часа днес книжата се търгуват с понижение от 8,67% до 52,33 евро за брой.
Коригираната спрямо специални елементи печалба преди лихви, данъци и амортизации (EBITDA) се очаква да намалее през текущата година в ниския двуцифрен процентов диапазон, не на последно място и заради високите инвестиции. За да се противопостави на пазарния спад, Hugo Boss възнамерява да адаптира по-силно цените си в Азия и особено в Китай до тези в Европа и Америка.
Освен това в САЩ ще бъде ограничена дистрибуцията на основната марка Boss, за да се „противопостави компанията по най-добрия начин на тамошната пазарна среда, която се отличава със сериозни отстъпки“. Намаляването на разходите е успявало досега само частично да компенсира тези ефекти.
Очаква се приходите от продажбите през 2016 г. да нараснат без валутни ефекти в ниския единоцифрен диапазон, обяви още Hugo Boss. За тази цел компанията възнамерява да отчете стабилен растеж в региона на Европа. В средносрочен план концернът иска да повиши отново продажбите и да подобри маржовете си. Целта за постигане на коригиран марж на печалбата преди лихви, данъци и амортизации от 25% към 2020 г. обаче вече няма да може да бъде постигната, пояснява производителят.
От няколко тримесечия ситуацията в Hugo Boss не е особено оптимистична. По време на конферентен разговор с инвеститорите още през ноември главният изпълнителен директор Клаус-Дитрих Ларс показа неувереност в резултатите, припомня DPA. Той обяви, че приходите през 2016 г. ще са под дългосрочната цел за висок едноцифров процентен растеж. Ларс добави, че компанията може да не достигне скоро целта си и за маржа.
Пълни финансови резултати за 2015 г. Hugo Boss ще представи на пресконференцията си на 10 март.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Джорджина Родригес показа пищни извивки в голяма модна кампания за бельо
Пентагонът внезапно отменя разполагането на войски в Европа
Мерките срещу високите цени са взети от френското и немско законодателство
11 съвета от дерматолози за всяка жена над 40