Тенисистът Новак Джокович е получил медицинско изключение да влезе в Австралия след прекаран през декември Covid-19, посочват адвокатите му в документи до съда, съобщава BBC.
На Джокович му беше отказан достъп до Австралия, след като кацна в Мелбърн тази седмица, за да играе на Australian Open.
Прочутият спортист в момента е в имиграционния център за задържане преди съдът да разгледа въпроса в понеделник. Случаят му предизвика големи вълнения в Австралия и по целия свят.
34-годишният Джокович, който е казвал, че е против ваксините, получи медицинско изключение да участва в турнира с решение, което ядоса много австралийци.
Но на сърбина му беше отказано категорично допускане в страната след кацане, В сряда служители на Австралийските гранични сили (ABF) заявиха, че играчът „не е успял да предостави подходящи доказателства“ на летището в Мелбърн, тъй като прекарването на вируса не е основателна причина да влезе без ваксинация.
В документи до съда, публикувани днес, адвокатите на Джокович посочват, че на играча е дадена временна виза за влизане в страната и му е предоставено „медицинско освобождаване от ваксинация срещу Covid-19” от Tennis Australia, тъй като е боледувал скоро.
Документите гласят още, че в сертификата за освобождаване е записано, че 14 дни след положителната проба през декември, играчът „не е имал температура или респираторни симптоми на Covid-19 в последните 72 часа“.
Преди това новината за заразяването на Джокович с коронавируса не е обявявана.
Изключението му е било дадено от две независими медицински комисии, свикани от Tennis Australia – организаторът на събитието, и щата Виктория.
Все още не е ясно колко дълго Джокович ще остане в хотела, който често е критикуван от бежанци за лошите му условия. Сърбия настоя Австралия да премести тенисиста в друг хотел.


Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
преди 4 години щото преди пандемията,белата мафия лекуваше ... ти верно си некъв с половин мозък, който често лъже! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Елементарно е! 1. Не се ваксинирайте с тези л-на за да не ви се преееееебе имунната система, 2. Вкарайте ранното лечение, което очевидно работи безотказно.3. Спрете тИливизорите и не ползвайте фашистките сертификате. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години ти откъде знаеш че е "той" ...?! : ))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години zelka не е корветина, понеже е той, но носи сутиен, а също носи и женско име, понеже обича да го възприемат като жена. Общо взето отговаря на половината теми от учебника за психиатричните разстройства и отклонения. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години дойде време корветини да ни учат на морал ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Елементарно е ! Спрете да пълните болниците за да може да се лекуваме и от други по неприятни болести. Осигурена ви е защита срещу 20 лева. Моля, ползвайте я ! Ако пък мислите, че Земята е плоска или ви чипират бъдете вярващи докрай. Няма вирус и не ходете в болница. Купете си дечипизатор за 30 лева и сте окей :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години СТАВА ВЪПРОС ЗА ПРОТИВОПОСТАВЯНЕ СРЕЩУ ЗДРАВНИЯ ФАШИЗЪМ! СЕГА НОВАК Е НИЕ! ............................................................................................. Тук не става въпрос дали си ваксър или антиваксър, става въпрос за противопоставяне срещу здравния фашизъм! Става въпрос за битка срещу разделянето на хорта на ваксинирани и неваксинирани!Днес ти искат зелен сертификат, утре ще е бембян, а след това ще започнат да бележат хората, да ги вкарват лагери и всичко, на което е способен един фашистки ред!Колко от вас са се замисляли, че в момента всичко в държавата зависи само от един единствен човек? Този човек може с една заповед да преобърне живота на цялата държава, да затваря училища, бизнеси, да затваря хора! Кой е този човек ли! Здравният министър.Колко от управниците се замислиха, че притежаващия зелен сертификата не е нищо друго освен безпрепятствен и сертифициран заразоносител! Това ли е грижата за общественото здраве?Димитър БайрактаровП.П. Димчо Димчев:Новак е православен вярващ човек.Той е и добър човек и най-добрият в спорта, който упражнява. Не само това. Той е най-добрият и това ги унижава и изнервя, защото си остава такъв, колкото и да не им харесва. Новак им даде шанс да постъпят правилно, но гордостта им замъгли очите и обърка страховете в погубените им души. Новак направи оная крачка, от която се нуждае разумът, но те не разбраха и пропуснаха своя шанс.Аз не съм Новак. Новак е Димчо, Новак е Иван. Новак е всеки един от нас, които виждаме огромната измама. Не, не става дума за здраве, свобода или ред. Става дума за дух, който Новак има предостатъчно. Той е най-добрият в своя спорт. Но това не е важно, защото титлите са, като парите печелят се и се губят. Но хората се запомнят и аз ще запомня тоя Новак, който не позволи да бъде поставен на колене.Виждам злобничките подмятания на разни мижитурки, които обявиха Австралия за държава на реда. Не, приятели. Австралия е мизерна държавна терористична дупка, в която правителството наема хора да преследват други хора. Такива дребни душици в човешката история са одобрявали диктатури и диктатори, такива *** са предавали родителите си и съседите си. Такива слагачи са се подмазвали на окупатори и убийци.Новак им даде възможност да постъпят правилно и те не разбраха. Другите спортисти, неговите колеги, също не разбраха контекста на ситуацията. Не разбраха колко е важен моментът, защото в условията на узаконен държавен тероризъм няма защитени, а човешкото същество е унизено до положение на нежива материя, която може да бъде манипулирана съвсем безотговорно и безнаказано. Е, точно това глупците не схванаха. И докато има хорица, които си мислят, че са се промъкнали някак хитричко за да спечелят някой и друг долар, то истинските човеци, като Новак се движат напред и светят. Показват пътя и водят.Направо не зная как бих се чувствал, ако го нямаше Новак. Може би щях да си гледам турнира, като всяка година. Но сега е друго. Сега Новак е всички нас, които не приемаме диктатурата и тоталитарната наглост на шепа продажни *** негодници и психопати, както и клакьорите, аплодиращи безумния пандемистичен театър.Сега Новак е ние! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години тролопитеците тръгнали да дават оценки на Джокович ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Поредният балкански ккрретен отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години ахахаххаа ... какво балканско елементарно антиваксърско паве е джокович ... :))) ... юни месец , нали организира в белгард адриатически тенис турнир и изпозарази всички , в това число и него си ... и сега декември пак бил заразен ... :))) ... прозззт и нагъл , прави са австралийците ... !! ... даже малко го разиграваха ... да си прави пак адриатически турнир ... този път зимен ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар