Един от най-големите производители на дрехи в света - испанската компания Inditex, собственик на брандовете Zara, Bershka, Stradivarius и други, бе принуден да изтегли част от продукцията си от магазинната мрежа, след като блогъри уличиха компанията в плагиатство. За това съобщава вестник The Guardian.
Компанията изтеглила от магазините си на Stradivarius модели тениски, на които имало принт с изображението на момичета с нарисувано сърце около тях. Както станало ясно, снимката на момичетата, отпечатана на тениските, била на 19-годишните Мишел К от Швейцария и французойката Луиза Ебел. Според двете момичета, които написали в блога си за плагиатството, никой не се е свързвал с тях за разрешение да ползва фотографията им.
От компанията Inditex обявили, че дизайнът на тениските е разработен от чуждестранна фирма и обещали да разследват случая. Говорители добавили още, че дори да е използвана снимката на двете момичета, от компанията, която е изработила визията на тениските, би трябвало да разполагат с правата за ползване на фотографията.
Корпорацията Inditex е създадена през 1975 година и включва брандовете Zara, Oysho, Massimo Dutti, Bershka, Pull and Bear, Zara Home, Stradivarius и Uterque. Под ръководството на компанията работят повече от 500 магазина в 77 страни. Продажбите на компанията за 2009 година възлизат на 14 млрд. долара.


Учениците в Германия скочиха срещу закона за военната служба
Варна отбеляза Никулден с молебен за здраве и рибен курбан (СНИМКИ)
ИАМА: Дипломатите да уточнят как танкерът Kairos е докаран в български води
300 бойци от 21 държави се включиха във финалния SENSHI лагер за годината
Костадинов зове за бойкот на Евровизия
Биткойн опциите показват, че трейдърите се подготвят за крипто зима
Факторингът е трамплин за малкия бизнес при въвеждането на еврото
SpaceX ще предложи акции на вътрешни лица при рекордна оценка
Империята на китайските пристанища, част 5
Как чуждестранните автомобилни гиганти могат да се закрепят на китайския пазар
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Мелони иска закон, който "да се справи с джендър идеологията"
Почина Франк Гери, най-известният архитект на своето време
Последният ужас на Мерилин: Братът на Кенеди я души с възглавница в деня на смъртта ѝ
HR експерт: Бонусите са ключов инструмент за мотивация на служителите
Фермерският протест: Отново спряха движението през ГКПП "Кулата" на ТИР-ове