Музеят на Mercedes-Benz в Щутгарт е готов да се раздели с един от своите експонати - S-Class, която е произведена през 1982 г. и е в идеално състояние. Автомобилът е оценен на 47 890 евро, като за тази сума в Германия може да се купи чисто нов Mercedes-Benz E-Class. Цената включва пълен набор документи, проверка на техническото състояние и 12-месечна гаранция.
Експонатът във версия 280 SE е оборудван с 2,8-литров редови инжекторен двигател с 6 цилиндъра, развиващ 185 к.с. Моторът се съчетава с 4-степенна механична скоростна кутия, което позволява ускорение от 0 до 100 км/ч за 10 секунди и развиване на максимална скорост от 210 км/ч.
Автомобилът е в цвят металик Silver Distel, като има кожен салон във фирмения оттенък Leder Siena. Оборудването включва подгряване на седалките, климатик, люк с електричеко управление и централно заключване.
През 1982 г. колата е била купена от клиенти от остров Мадейра (Португалия) и затова лакът и боята са се запазили в идеално състояние. За 37 години седанът е изминал 35 000 км, като след това специалсите от музея на Mercedes-Benz са му провели пълно техническо обслужване и са сменили някои детайли. Купувачът ще получи сервизна книжка, оригинално ръководство за експлоатация и комплект инструменти.
Още снимки вижте в Automedia.bg!


Винисиус Жуниор преподписа с Реал (Мадрид)
ЦСКА удари с 3:0 Макаби като гост
Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Всеки сантиметър от Дунав е от значение за Сърбия и Румъния
Саудитска Арабия може да прекрати господството на хутите в Червено море
Shell, BP, Exxon: Големите петролни компании се готвят за по-ниски цени
Защо водещ търговец на желязна руда е под лупа
След като фондът му почти се срина, Ашенбренер инвестира 400 млн. долара
Германци доработиха Ferrari 12Cilindri Spider
Дори малко мръсотия върху джанта води до загуба на контрол
Защо старт-стоп бутонът изчезва от новите коли
Графити по цял свят разкриха Smart #2 преди премиерата му
Собственик на Hyundai Ioniq сам увеличи пробега и... багажника
За наказание: Пратиха в “месомелачката” руски войник облечен в рокля (ВИДЕО 16+)
Китай тества Z-10 за опасни мисии: щурмовите хеликоптери тренират полети под радара
Как войните между Иран и Украйна се превърнаха в един енергиен шок
Меган Маркъл по бански в басейна за ЧРД
САЩ засилват морския щит: Нов разрушител Arleigh Burke влиза с нов противоракетен радар