Най-голямата европейска туристическа компания Tui се е възползвала от фалита на конкурента Thomas Cook и яснотата по отношение на Brexit.
„Парламентарните избори във Великобритания внесоха яснота по отношение на Brexit. Това вече може да се види в потребителското поведение на англичаните", заяви пред Rheinische Post главният изпълнителен директор Фриц Юсен. „Поскъпването на британския паунд ни носи нов бизнес на нашия ключов пазар", пояснява още той.
Юсен очаква, че около една трета от клиентите в Обединеното кралство на фалиралия през септември конкурент Thomas Cook да изберат Tui. Той е оптимист по отношение на туристическия бизнес през 2020 г. „За настоящата зима резервациите в рамките на цялата група са нагоре с четири процента, а за Германия резервациите растат със същото ниво", казва той.
Юсен не очаква дебатите за климата да намалят броя на полетите. „Хората ще пътуват и в бъдеще. Те искат да видят света, а климатичният дебат няма да промени това“, казва директорът на Tui. Той очаква като цяло ръст между 5% до 9% за сегашната фискална година.


Румен Радев напуска Президентството и прави партия
Обръщение на Румен Радев към нацията (НА ЖИВО)
Младите надежди на „Комодор” с категорични победи във ватерполния елит при U 14
Какво време ни очаква във вторник?
Баща скочи срещу обвиненията на бившата си жена, разпространени на пресконференция от "Възраждане"
Румен Радев подава оставка като президент на България
Американците плащат почти цялата цена на митата на Тръмп, показа проучване
Стармър осъди митата срещу съюзници и подчерта опасността за доверието
Електромобилите са едва 5% от пазара у нас при рекордни продажби на нови коли
ДКЦ „Черни връх“ организира безплатни очни прегледи по повод втория си рожден ден
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Хороскоп за седмицата – какво ви очаква според зодията
Слави първи приветства Радев: Добре дошъл на политическия терен
Лукашенко: Никой няма да помогне на Украйна в следвоенния период освен Русия и Беларус
Румен Радев: Утре депозирам своята оставка като президент
С 20% са се увеличили наемите в Бургас, варират между 500 и 750€
преди 6 години А представете си , ако фалират между 50 - 70% от бизнесите , какво окриляване ще има и колко ще бъде полезно това . отговор Сигнализирай за неуместен коментар