Водещ мотив за инвеститорите в момента дори не е толкова предлагането, колкото търсенето. Затова и вчера, и днес има понижения в цените на петрола - Иран остава голямата неизвестна, както и напрежението в Близкия изток. Иран заплашва до увеличи обогатяването на уран с до 20% и това е заплаха за цялостното ядрено споразумение.
Това мнение изказа д-р Магдалена Иванова, форекс редактор в Investor.bg, в предаването "В развитие" на Bloomberg TV Bulgaria.
По думите ѝ ключовото събитие за втората половина на годината е подновяването на споразумението страните на ОПЕК да продължат ограниченията в производството на петрол до март 2020 г. Това бе един от водещите фактори за инвеститорите на петролните пазари в първата половина от годината. Според Иванова до края на 2019 г. не се очаква сериозен натиск върху цената на петрола.
„Виждаме колебливост и минимални, но не и резки движения при цените“, каза тя. „Тази прогноза потвърждава и Цветослав Цачев от ЕЛАНА Трейдинг. Според друга прогноза - тази на Barclays, се очаква търсенето на петрол тази година да е най-слабото от 2011 година насам".
Вижте целия анализ във видеото!


Никола Цолов стартира от първа редица в Абу Даби
Тъжна вест! Почина поетесата Ружа Велчева
Елхите във Варна вървят от 30 до 300 лева
Във Варна ще се проведе последното за годината събитие за събиране на стотинки
ЕС търси Меркосур, за да се конкурира със САЩ и Китай, но предлага малко
Турската лира остава стабилна, а икономисти очакват ново понижение на лихвите
Юанът става все по-използван при паричните преводи
Noventiq ускорява AI трансформацията в бизнеса с Microsoft Copilot и нова експертна специализация
Еврозоната бележи по-силен ръст от очакваното благодарение на вътрешното търсене
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Audi готви още една изненада
Политик предложи премахване на червения светофар и знаците на пътя
Издигнаха къщички и палатки за протестиращите фермери край Промахон-Кулата
Тръмп е разтревожен от посещението на Путин в Индия
Патриарх Даниил отказа на краля на Йордания да участва в религиозен форум
Уран във водата на Харманли, жителите ще разчитат на водоноски