Тексаските петролни рафинерии вече започват да рестартират производството, след като бяха парализирани от рязкото застудяване през миналата седмица, за да се възползват от увеличената рентабилност на своите операции на фона на по-голямата производствена възвръщаемост, пише Bloomberg.
Снежната стихия затвори 16 рафинерии в Тексас, 3 в Оклахома и още две в Луизиана. Това даде възможност на преработвателните съоръжения, които продължиха да действат, да се възползват от най-добрите маржове на преработка на суров петрол от февруари 2020 г., с изключение на априлската аномалия, когато цената на петрола падна под нулата.
Разликата в стойността на бензина, дизела и другите петролни продукти спрямо суровия петрол, известна сред петролните трейдъри като крек спред 3/2/1, скочи над 19 долара за барел през седмицата.
петрол
Последният път, когато толкова голям производствен капацитет е изваден временно от експлоатация, е по времето на урагана „Харви“ през 2017 г. Разликата между двете събития е, че сега пандемията продължава да ограничава търсенето на бензин.
Консумацията на горивото в САЩ остава на най-ниското си ниво за това време от годината от края на 90-те години на XX век., сочат правителствени данни.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Епидемията от ебола в ДР Конго може да стане най-смъртоносната в историята
Лицензът за дружествата на "Лукойл" у нас е удължен до 29 октомври
22-годишна жена загина при катастрофа на Околовръстния път в София
"Справедливата цена" се връща на дневен ред, но кой ще пази потребителите?