Петнадесет месеца след основаването на Stellantis Group групата продължава да търси по-голяма ефективност, размествайки ръководния състав на своите марки. В същото време шефът на Opel Уве Хохгешурц, който встъпи в длъжност само преди 8 месеца, напуска германската автомобилна марка, тъй като му е предложена по-престижна роля във втория по големина автомобилен концерн в Европа. Той ще замени Максим Пика като главен оперативен директор на европейския бизнес на групата, съобщава Automobilwoche.
Хохгешурц ще бъде сменен в Opel от друг германец – Флориан Хютл, който ръководи отдел „Продажби и маркетинг“ в концерна, който във Великобритания продава коли под марката Vauxhall. Хютл също разполага с богат опит в международен план, като преди това заема различни ръководни позиции в Stellantis и Renault Group, касаещи пазари като Великобритания, Франция, Швейцария и Русия. Той работи за PSA Group от 2014 г. и има бакалавърска степен по международен бизнес мениджмънт от Университета по приложни науки в Бергиш-Гладбах.
В сряда Stellantis обяви, че Хохгешурц става генерален директор за Европа от 1 юни. От своя страна, напускащият Пика ще заеме позицията на ръководител на веригите на доставка в групата. Преди това тази позиция принадлежеше на Мишел Уен, която обаче напусна компанията.
Ръководството на Vauxhall също се променя: ръководителят на Vauxhall Пол Уилкокс, който преди това работи в Nissan, поема поста на изпълнителен директор на Stellantis за Великобритания от Алисън Джоунс, която става вицепрезидент за кръговата икономика в групата.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Колинс от Фед подкрепя задържането на лихвите за известно време
BlackRock казва, че френските акции са с привлекателна оценка
Куба е изчерпала горивото си, потапяйки страната в мрак и протести
Акциите падат, доходността на облигациите се покачва заради инфлационни заплахи
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Мотористи на протест днес заради поскъпването на "Гражданска отговорност"
Кейт: Mi chiamo Katerina
Днес слънце, но следобед по сценарий дъжд