Проникването на автомобилите в Русия достига 315 леки превозни средства на 1000 души, показва анализ на агенция „Автостат“. Данните обаче се различават значително в зависимост от районите.
Най-висока е степента на моторизация в Уралския федерален окръг, където се падат по 333 коли на 1000 души – т.е. всеки трети жител на окръга притежава лично превозно средство.
На второ място след Уралския федерален окръг се нарежда Северозападният федерален окръг с 332 автомобила на 1000 души. На трето място е Далекоизточният федерален окръг – който има най-голяма територия – с 327 коли на 1000 души. Следват Южният федерален окръг (с 323 коли), Централният федерален окръг (321 автомобила) и Приволжкият федерален окръг (318 превозни средства).
Степен на моторизация на населението в Русия. Източник: Автостат
В Сибир и Северен Кавказ проникването на автомобилите е по-ниско, отколкото в Русия като цяло, където се падат съответно по 312 и 226 автомобила на 1000 души.
„Автостат“ определя регионите с най-висока и най-ниска степен на моторизация, като лидер по този показател е Карелия, където на 1000 жители се падат 443 превозни средства. Следват Псковска (401 коли), Мурманска (386 коли) и Курганска (380 коли) области, където степента на моторизация също е над средната. В Дагестан, Чечения, Ингушетия и Чукотка този показател е най-нисък – под 200 превозни средства на 1000 души.


Басейнова дирекция: Българското крайбрежие е чисто, без замърсяване от нефтопродукти
Черноморец привлече футболист от Фратрия
200 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Варна ще бъде домакин на международен турнир по билярд
НСИ: Над 600 хил. души в активна трудова възраст мързелуват
Дронове експлоатират сляпо метеорологично петно с военно и търговско приложение
Технологичният бум в Китай не спира забавянето на икономиката
Защо Европа се затруднява да възстанови газовите си резерви преди зимата
Марк Шорт: Демократите предлагат платформа, за която избирателите да гласуват
Ребека Бабин: Китай е най-важният фактор на пазара на петрол в момента
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Изрядните шофьори на Volvo ще плащат по-малко за застраховка
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Най-продаваният Opel в историята стана на 35 години
Ретро Lambo и Porsche от Louis Vuitton – най-големите хитове на Monterey Car Week
Кармичните изпитания приключват за 4 зодии
След бомбите идват квотите: нова битка за украинската стомана
Всеки цвят има своята сила - как да я използваме?
Първите 8 нови влака "Шкода" тръгват по българските релси
преди 3 години у нас са около 407 на 1000 души , а северомакедонците са около 205 на 1000 ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар