Автомобилите генерират близо една пета от емисиите на парникови газове (ПГ) в САЩ, като всички те трябва да бъдат елиминирани, за да се постигне федералната цел за въглероден неутралитет до 2050 г. Въпреки че продажбите на електрически превозни средства в страната нарастват средно с повече от 40 процента всяка година, от 2016 г. насам, почти половината от американските потребители казват, че проблемите с батерията и зареждането са основните фактори, които ги отказват да се сдобият с електромобил.
Ограничената мрежа от зарядни станции в САЩ вероятно обезкуражава много потенциални купувачи, пише в анализ консултантската фирма McKinsey.
В отговор на това предвидения федерален тласък в размер на 7,5 млрд. долара за развитие на инфраструктурата в страната предвижда да се инсталират 500 000 обществени зарядни устройства, съвместими с всички превозни средства и технологии, в страната до 2030 г.
Въпреки тези планове добавянето на този брой зарядни станции няма да бъде достатъчно за ограничаването на емисиите. В сценарий, при който половината от всички продадени нови превозни средства не отделят емисии до 2030 г. — в съответствие с федералните цели — McKinsey изчислява, че САЩ ще се нуждаят от 1,8 милиона обществени зарядни устройства и 28 милиона частни зарядни устройства до края на десетилетието.
Законът за инфраструктурата подчертава различните приоритети. Електричеството, закупено от обществено зарядно устройство, може да струва от пет до десет пъти повече от електричеството при частно зарядно устройство. За да поддържат електромобилите заредени, обществените зарядни станции вероятно ще трябва да бъдат икономични, справедливо разпределени, привлекателни за използване и свързани към стабилна електрическа мрежа. Те също така вероятно ще трябва да представят жизнеспособна бизнес възможност за компаниите, които се очаква да ги инсталират и управляват. Отделните щати и фирмите биха могли по-добре да задоволят нуждата на страната от обществено достъпна инфраструктура за зареждане, като вземат предвид тези съображения в своите планове.
Електрификацията: перспективите за инфраструктурата
Масовото преминаване от коли с двигатели с вътрешно горене към такива без емисии ще бъде от решаващо значение за постигането на общите цели на страната за въглероден неутралитет. Вашингтон си е поставил целта: половината от новите леки коли и лекотоварни превозни средства, продавани през 2030 г., трябва да бъдат без емисии – категория, която включва както напълно електрически превозни средства (BEV), така и плъгин хибридните автомобили (PHEV) и електрическите превозни средства с горивни клетки (FCEV), които използват водород.
1а
Намаляването на емисиите на парникови газове в резултат от прехода към електрическа мобилност ще зависи до голяма степен от това колко емисии генерира производството на електроенергия. По този начин декарбонизацията на енергийния сектор остава неразделна част от намаляването на емисиите от автомобилния сектор – и фокусът на федералната цел да направи въглеродно неутрален енергийния сектор на САЩ до 2035 г.
В сценарий, при който САЩ достигат целта за продажбите на екологични автомобили, McKinsey изчислява, че автопаркът от електромобили ще нарасне от около 3 млн. броя днес до 48 млн. превозни средства през 2030 г., като делът им ще достигне около 15% от националния автопарк на страната.
Тъй като броят на електромобилите по американските пътища се увеличава, годишното търсене на електроенергия за тяхното зареждане ще нарасне от 11 млрд. киловатчаса (кВтч) сега до 230 млрд. кВтч през 2030 г., според модел на McKinsey.
2
Оценката на търсенето за 2030 г. представлява приблизително 5 процента от текущото общо търсене на електроенергия в САЩ. Прогнозата на анализаторите показва, че ще са необходими близо 30 милиона зарядни устройства, за да доставят нужната електроенергия през тази година.
Въпреки че повечето от тези зарядни устройства ще бъдат инсталирани в домовете на потребителите, 1,2 млн. от тях ще представляват обществени зарядни станции, разположени на места, където превозните средства остават паркирани за дълги периоди от време.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа
преди 4 години Това с училището за теб се отнася. Електричките най-много да послужат да отидеш до магазина да си напазариш. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Ще има да почакаме с това безумие. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години DDM корекция. Горните цифри са за консумацията на енергия по видове източници. Когато става дума за източници за производство на ел.енергия 20% ядрена, 1 % петролни продукти, 30 въглища, 34 газ, 20% ядрена (2017 г) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Декарбонизация ?? US Energy mix - 37 % petroleum, 32% natural gas, 11% coalВажното е под строй да си купим и електрички. Нещо като въглероден отпечатък на колата, на батерията, на самото гориво ще ни изкара ли 15 г една кола минимум, като класическите, иначе сме много модерни и красиви :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Още след 10 години повечето ще е на ток. Ама не щото е по-добре, по-удобно или каквото и да е "по-", а щото ще е НАСИЛА. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години И ако си мислиш,че самолетите те пръскат от 10километра си се объркал :) Това е *** физичен закон и се нарича конденз :) Ама трябва да се ходи на училище все пак. Когато само четеш темите на гъзграждане освен да забъркат каша в главата ти друго няма какво да се случи :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години А грешиш отново приятел :) Както написах ти не даваш решения на проблемите единствено качваш колко е черно нещо ... това е типично за треолейките. Относно темата: бъдещето е в ЕЛЕКТРИФИКАЦИЯТА , а не в газофикацията или петролофикацията. Само *** не го разбраха :) Всичко след 20-30 години ще се движи на ток :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Целите на "декарбонизацията" май обхващат и декарбонизирането на човечеството. Човекът така или иначе е изграден от белтъци, които са на въглеродна основа. По-нататък е ясно - ЛИКВИДАЦИЯ. А зад какви лицемерни приказки ще се прикрива това, не е важно. Същото както ни работеха и пак ще ни работят с "Ковид-19". Поп Малтус е по-жив от всякога. Декарбонизацията е едно от средствата за редуциране на "безполезните" нации. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Единственият шанс за електромобилите да станат смислена и използваема алтернатива на истинските автомобили - при настоящите технологии - е да се въведе пълно стандартизиране при батериите, което да даде възможност да се произвеждат универсални модули, напълно заменяеми при различните превозни средства. Отиваш на "бензиностанция", иначе казано, станция за обслужване на електромобили, вади се изтощената батерия и се поставя друга, заредена. И си продължаваш по пътя. А всичките изтощени клетки се обслужват от персонал на станцията и се зареждат. Естествено, това е пълна фантазия, но е друг вариант не мога да измисля за някаква реална използваемост и практичност на електроиграчките, заблуждаващо наричани "автомобили". отговор Сигнализирай за неуместен коментар