Депутатите окончателно отмениха забраната за дивото къмпингуване и на практика върнаха старото положение всеки да може да си разпъва палатката на плажа.
Това стана с приемането и на второ четене на поправки в Закона за Черноморското крайбрежие, съобщава Dnes.bg.
Текстовете предвиждат обаче къмпингуването в зона "А" от крайбрежието (на първа линия на плажовете) да се регламентира със Закона за туризма. Така на практика депутатите прехвърлиха топката на министъра на туризма Николина Ангелкова.
До отмяната на забраната се стигна след улични протести и последвалата намеса на премиера Бойко Борисов.
Припомняме, че в момента Министерството на туризма прави промени в Закона за туризма, свързани с правилата за къмпингуване извън регламентираните за целта места.
Срокът за обсъждането на промените за къмпингуването беше удължен до средата на юни заради обществения интерес. Само за три седмици в Министерството на туризма са постъпили над 600 предложения от граждани, институции и неправителствени организации.


През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Черен ден! Катастрофа взе три жертви край Търговище
Съдът на ЕС опровергава информация за допусната жалба срещу влизането ни в Еврозоната
Ограничават движението на автомобили във Варна през почивните дни заради два мача
Фратрия завърши годината с победа
Биткойн към $50 000 и злато към $5 000? Ще се върнем ли към нормалното в 2026 г.
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
EV стигат точка на необратимост през 2026, Европа и Китай ще се интегрират
САЩ: Европа рискува да бъде заличена, ако не се промени
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Провериха критични участъци при водосбора на река Струма и река Конска
НА ЖИВО: Теглят жребия за Мондиал 2026
Каква е тайната на дълголетието на Дик Ван Дайк?
Кийт Ърбан съжалява за развода си с Никол Кидман – чувства, че е сгрешил
Излезе на бял свят бижуто с форма на яйце на Фаберже, глътнато от крадец
преди 9 години За нечистоплътни хора дрискащи където поискат без да почистват след себе си има отдавна измислено работещо решение. Викат му "глоба". Надявам се да си чувал за него. А опита да изгониш хората от плажа с надеждата да се набутат по хотелите на българските пишман бизнесмени се нарича "клентелизъм". отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Депутатите ни са едни страхливци, които работят само за своя интерес! Дивото къмпингуване обслужва нечистоплътни хора като еко-терориста Тома Белев! Как е възможно да искаш да седиш по 7 дни на морето, да дрискаш където поискаш и да не почистваш след себе си?! Това нормални хора ли са? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години А ще върнат ли заплатите си за отмененото решение! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Бойко Тангото! Една напред, две назад. А това.. а не! А друго... а и това не. Като цяло е добре, че се вслушва в обществото и се коригира когато прави глупости, ама като гледам, налага му се да се коригира в 90% от случаите ако мЪ рЪзбиратИ отговор Сигнализирай за неуместен коментар