Fannie Mae обяви, че е завела дело срещу девет банки заради манипулаци на лихвените проценти, предаде АП.
Компанията за ипотечно финансиране е подала иск в Окръжния съд в Манхатън. Конкурентът й Freddie Mac заведе подобно дело още през март, припомня информационната агенция.
През 2011 г. Федералната агенция за жилищно финансиране – регулаторът на държавните ипотечни агенции, заведе дело срещу 18 банки. Агенцията твърди, че те са подвели Fannie и Freddie за качеството на ипотеките, продавани в навечерието на кризата.
Федералната агенция постигна споразумение с J.P. Morgan Chase & Co. през миналата седмица, допълва MarketWatch.
“Fannie Mae подава настоящия иск, за да възстанови загубите, претърпени в резултат на манипулациите на Libor”, коментира говорител на компанията.
Банките, съдени от ипотечната компания, са Bank of America Corp, Barclays Plc, Citigroup Inc, Credit Suisse Group Inc, Deutsche Bank AG, JPMorgan Chase & Co, Rabobank, Royal Bank of Scotland Group Plc и UBS AG.


Мъж стреля след скандал с младежи в София
Първи заразен с хантавирус в Румъния
Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Историческо: Шакира и Мадона ще пеят на полувремето на финала на Мондиал 2026
На Острова: Крайната десница разполага с ново оръжие - очарователни млади жени
Деница Малчева е новата Царица Роза на Казанлък
Как лудо влюбената Дженифър Анистън ще празнува първата си годишнина с Джим Къртис
Украински пожарникари се борят втори ден с пожар в района на Чернобил
преди 12 години "Агенцията твърди, че те са подвели Fannie и Freddie за качеството на ипотеките, продавани в навечерието на кризата." Как ще го подлагат на съмнение качеството ?Те нямат право ! Не бива да се мисли по ниско от ААА . Това че се правят на *** не им прави чест . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Всичко се манипулира бе хора - решавайте си проблемите извънсъдебно, да не се разшумявате поне... то, не че на тези с "правилни аксиоми" не им е ясно всичко де, но рискувате да просвете и на някой "друг"!... после пак ще се мъчите с нови промени в образованието - изобщо, само се излагате! отговор Сигнализирай за неуместен коментар