Икономическият растеж в Германия се забавя през последните месеци, но пазарът на офиси продължава да върви нагоре, пише онлайн изданието property-magazine.eu.
Засиленото търсене от страна на наемателите вероятно ще продължи да подкрепя ръста на наемите в големите градове в страната и най-вече във Франкфурт и Мюнхен. Някои от наемателите вероятно ще пренасочат търсенето си и към други градове, където ръстът на наемните равнища не е толкова силен.
Предлагането на офиси на германския пазар намаля заради трансформирането на редица офис проекти в хотели или жилища. Свитият дял на незаетите офис площи доведе до рязък ръст на наемите във водещите градове на фона на стабилното усвояване.
Известна част от трансакциите, осъществени през последните три месеца на 2014 г., изчакват потвърждение. С тях се очаква обемът на инвестициите в офис сегмента да достигне 16,5 млрд. евро, като топ пет градовете в Германия са генерирали близо 12 млрд. евро от тях. Около 50 на сто от инвестициите в сектора са осъществени от местни инвеститори.
Очаква се Германия да задържи позициите си на втория най-желан пазар от инвеститорите в Европа заради статута на страната на убежище и уверения ръст на наемите.


Винисиус Жуниор преподписа с Реал (Мадрид)
ЦСКА удари с 3:0 Макаби като гост
Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Иран иска да забрани на кораби на САЩ, Израел да използват Ормузкия проток
Всеки сантиметър от Дунав е от значение за Сърбия и Румъния
Саудитска Арабия може да прекрати господството на хутите в Червено море
Shell, BP, Exxon: Големите петролни компании се готвят за по-ниски цени
Защо водещ търговец на желязна руда е под лупа
Германци доработиха Ferrari 12Cilindri Spider
Дори малко мръсотия върху джанта води до загуба на контрол
Защо старт-стоп бутонът изчезва от новите коли
Графити по цял свят разкриха Smart #2 преди премиерата му
Собственик на Hyundai Ioniq сам увеличи пробега и... багажника
Пуснаха движението по магистрала "Тракия" и в двете посоки
Започна изплащането на пенсиите
И днес жега, но следобед на места гръмотевични бури
Днес се прощаваме с журналиста и писател Димитър Шумналиев
Искандер и С-400 срещу изчерпваща се ПВО: Ново предизвикателство за Украйна