Настроенията на участниците на пазара на жилища в централен Лондон вероятно ще останат потиснати поне до изборите през май, пише онлайн изданието propertywire.com.
Несигурността около евентуалното въвеждане на данък за луксозните имоти, повишаването на лихвите и въвеждането на данък върху капиталовите печалби на чуждестранните собственици на жилища допринасят за общата ситуация на пазара.
Очаква се, че пазарът ще се затегне още повече заради ипотечната директива на Европейския съюз (ЕС), която трябва да бъде приложена до 2016 г., както и заради новите изисквания към финансовите институции съгласно Базелското споразумение. Така кредиторите ще станат още по-предпазливи.
Цените на имотите вероятно ще останат относително по-чувствителни в краткосрочен план след преразглеждането на държавните такси и евентуалното въвеждане на данък “имение”. Очаква се и ръст на инфлацията във Великобритания заради сравнително по-бързия растеж на икономиката в сравнение с икономиката на ЕС като цяло, макар че това зависи силно и от цените на петрола и разходите на домакинствата.
Ако след изборите на Острова дойде консервативно правителство, очакванията са цените на имотите в централен Лондон да започнат да нарастват. Всякакви други комбинации във властта вероятно ще доведат до забавяне и при ръста на цените, и при сделките.


Украйна: Не сме насочвали умишлено дрон към България
Седмичен хороскоп 10 август - 16 август 2026
Полицията във Варна излезе с призив и съвети към плажуващите
Черно море представи дублиращия си отбор за есента
МВнР привика посланичката на Украйна у нас
История за два пазарни балона, определящи трети
Водородната икономика е в упадък, но не е мъртва
Тръмп допринася за златна ера на възобновяемата енергия в САЩ
Израелската индустрия се сблъсква с недостиг на чужди технически експерти
Турция ограничава движението на кораби към руски пристанища в Черно море
В Китай пресъздават забранени класически автомобили
Този нов SUV на Nissan може да пристигне в Европа
Домашният контакт губи от станция на стената при зареждане
Кой губи най-много от нашествието на китайските марки
Новата платформа на Honda ще се прави от индийци
Как храната може да подпомогне метаболизма след 40 години
Локализираха двата пожара в Хасковско
Хакан Фидан: Турция предложи мораториум върху бойните действия в Украйна (ВИДЕО)
Медведев: Русия ще спечели, каквото и да каже фон дер Лайен
Даниел Динев след дебюта в SENSHI: В България няма достатъчно спаринг партньори