Имотният пазар в Хонконг подобри още един рекорд, предава Bloomberg.
Агенциите за недвижими имоти Wharf Holdings и Nan Fung Group продадоха паркомясто за 10,2 млн. хонконгски долара (1,3 млн. щатски долара) в луксозния жилищен проект Mount Nicholson, съобщава запознат източник, пожелал да остане анонимен, тъй като няма право да обсъжда частни сделки.
Цената подобри предишния рекорд от 7,6 млн. хонконгски долара за паркомясто в офис кула, който беше поставен през 2019 г.
Представител на Wharf съобщи, че компанията не смята да разкрива допълнителна информация за продажбата. Изданието Hong Kong Economic Times първо информира за продажбата на паркомястото.
Пазарът на луксозни жилища в Хонконг регистрира рекордни сделки, тъй като купувачите започват да си възвръщат увереността. Къща в луксозния жилищен квартал Peak на остров Хонконг с гледка към града, беше отдадена под наем за рекордните 1,6 млн. хонконгски долара на месец през май.
Mount Nicholson, който също се намира в Peak, е един от най-известните луксозни жилищни проекти в Хонконг. Преди време един от апартаментите в него беше най-скъпият в Азия, преди титлата да му бъде отнета през февруари от жилище на улица Borrett Road 21 на компанията CK Asset Holdings.


Басейнова дирекция: Българското крайбрежие е чисто, без замърсяване от нефтопродукти
Черноморец привлече футболист от Фратрия
200 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Варна ще бъде домакин на международен турнир по билярд
НСИ: Над 600 хил. души в активна трудова възраст мързелуват
Дронове експлоатират сляпо метеорологично петно с военно и търговско приложение
Технологичният бум в Китай не спира забавянето на икономиката
Защо Европа се затруднява да възстанови газовите си резерви преди зимата
Марк Шорт: Демократите предлагат платформа, за която избирателите да гласуват
Ребека Бабин: Китай е най-важният фактор на пазара на петрол в момента
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Изрядните шофьори на Volvo ще плащат по-малко за застраховка
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Най-продаваният Opel в историята стана на 35 години
Ретро Lambo и Porsche от Louis Vuitton – най-големите хитове на Monterey Car Week
Първите 8 нови влака "Шкода" тръгват по българските релси
САЩ проектират боен кораб за $23 млрд. – по-скъп от ядрен самолетоносач
Ариана Гранде показа новото гадже
Джордж и Амал Клуни се появиха с децата си на рядко семейно събитие
преди 5 години Паркомясто в Хонконг беше продадено за рекордните 1,3 млн. долара > Но в САЩ няма толкова богати да платят толкова! отговор Сигнализирай за неуместен коментар