Данните на служители на компанията за чат услуги Snap са били разкрити публично чрез пробив в системите на фирма за анализ на документи на трети страни, гласи документ, разгледан от Ройтерс в четвъртък, съобщава информационната агенция.
Snap е била уведомена от компанията за анализ на документи Elevate, че неупълномощено лице е имало достъп до някои от компютърните системи на Elevate през март 2022 г., гласи писмо от 13 септември, изпратено до бивш служители. На този служител е казано, че неговото име, адрес, трудовият му стаж и информация за заплащането му може да са сред засегнатите файлове.
Писмото посочва, че Snap прекратява отношенията си с Elevate, която също така предоставя услуги на адвокатски кантори според уебсайта ѝ.
Говорител на Snap е потвърдил единствено, че неуточнен външен доставчик е свързан с нарушение на поверителността на данните, което е „разкрило лична информация на някои от нашите настоящи и бивши членове на екипа“. Компанията твърди, че не са засегнати потребители на Snapchat.
Snap казва, че е уведомила засегнатите и няма да използва доставчика за подобни услуги в бъдеще.
Говорител на Elevate е отказал коментар.
Ройтерс не е успяла веднага да определи кой друг е получил писмото на Snap и колко служители и бивши такива може да са били засегнати от случилото се.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?