Американската софтуерна компания Adobe твърди, че бумът на мобилните приложения в САЩ е приключил, пише Mobile World Daily. От компанията посочват още, че марките, които са изградили голяма база от мобилни потребители, трябва да преосмислят своите стратегии за ангажирането на аудиторията.
Adobe твърди, че броят на мобилните приложения, инсталирани от потребители в САЩ, се е свил с 38% между декември 2014 и януари 2017 г. През същия период броят на пуснатите на пазара приложения е намалял с 28%.
Компанията прогнозира, че тенденцията, която се наблюдава по отношение на свалянето и представянето на нови мобилни приложения в САЩ, ще се прехвърли и в други зрели пазари, като Великобритания и Франция например, а след това ще последват и други.
Фирмата твърди, че спадът на свалянията и пусканията на приложения означава, че марките ще трябва да променят подхода си и да създадат нови стратегии, за да привличат потребители.
Най-голямата възможност за марките от гледна точка на нарастването на базата им от потребители на мобилни устройства е през януари, когато инсталиранията на приложения обикновено се увеличават с 8%, а уеб трафикът през смартфони - със 7%.
Заключенията си Adobe прави след анализ на над 130 млрд. пускания на приложения на пазара. Освен това компанията е анализирала 1,7 трлн. посещения в над 16 хил. уебсайта през същия период.
Проучването е разкрило още, че трафикът към уебсайтове в САЩ до голяма степен е запазил едно ниво в рамките на 36-те месеца, отчитайки съвсем лек спад от 0,4%, което означава, че в САЩ не се появяват нови интернет потребители.


18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
преди 9 години Голям прас. Това просто значи, че реално хората ползват тея малки джаджи за забавление и рядко стават за нещо полезно. Лошото на забавлението е, че и то писва и после минават към друго или се връщат към старо. Нормално и в реда на нещата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар