Apple се подготвя за по-голямо първоначално производство на следващите си телефони iPhone, залагайки на това, че дори скромните промени в хардуера ще накарат потребителите да си купят новите модели и те ще изпреварят по търсене смартфоните с по-голям екран, които бяха пуснати миналата година, пише Wall Street Journal.
Apple иска от доставчиците си да произведат между 85 млн. и 90 млн. бройки общо от двата нови модела iPhone, съответно с 4,7-инчов и 5,5-инчов екран. Това трябва да се случи до 31 декември, твърдят източници, запознати с въпроса.
Размерът на екраните е същият като този на iPhone 6 и iPhone 6 Plus. За сравнение, миналата година Apple поръча начална продукция в размер на 70 млн. до 80 млн. бройки от първите си телефони с голям екран.
Един от говорителите на компанията отказва да коментира въпроса.
Apple навлезе по-бавно на пазара на смартфони с по-големи екрани, но записа рекордни продажби на своите последни модели iPhone. През първата половина на фискалната година, която приключи през септември, Apple продаде 135,6 млн. телефона, което е с 43% повече спрямо същия период година по-рано. Преди iPhone 6 най-големият телефон на Apple беше с 4-инчов екран.
Новите устройства се очаква да бъдат пуснати на пазара по-късно тази година, но промените в тях ще бъдат значително по-малки от тези през предходната година. Очаква се смартфоните да разполагат с технологията Force Touch, която е чувствителна към силата на натиск върху екрана. Тя позволява на потребителя да контролира устройството по различен начин отпреди, коментират източници, запознати с въпроса. Apple добави функцията към Apple Watch и лаптопа MacBook.
Освен че ще запази размера на екрана непроменен, се очаква Apple да запази резолюцията му, допълват източниците.


Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Николай Кокинов с оценка: ВСС е развял белия флаг
Мартин Димитров, ДБ: Проблем с растящите цени има
Кайли Дженър не искала да е с Тимъти Шаламе на "Мет Гала" заради проклятие
С колко ракети остана Иран?
Велислав Величков: Няма “наше” или “ваше” НС, то е на всички граждани