Американският технологичен концерн Apple обяви, че последните ѝ модели на iPhone са на крачка да надминат миналогодишните продажби. Тогава компанията получи заявки за 10 млн. бройки смартфони през първия уикенд на iPhone 6 и 6 Plus, пише Wall Street Journal.
От събота клиентите могат да поръчват новите устройства – iPhone 6S и iPhone 6S Plus, а доставките им ще стартират на 25 септември.
Apple е „напът да надмине първоначалните продажби от уикенда на миналата година, когато пусна първия iPhone с голям екран, обясни говорителят на компанията Труди Мюлер.
Една от основните причини за силните поръчки през тази година е Китай, вторият най-голям пазар на Apple. Той е включен сред страните, където потребителите могат да направят предварителни поръчки на устройствата. Миналата година Apple не започна продажбата на новите си модели iPhone в Китай до октомври, месец след пускането им в други точки на света.
"Реакцията на потребителите към iPhone 6S и iPhone 6S Plus е много позитивна и предварителните поръчки този уикенд бяха много силни по целия свят“, коментира Мюлер. По думите ѝ търсенето на по-големия iPhone 6S Plus е „изключително силно“.
Apple се възползва от инерцията, запазена от бума в продажбите на миналогодишните iPhone 6 и iPhone 6 Plus. Въпросът, който стои пред компанията, е дали ще успее да поддържа толкова силно търсене и на най-новите си телефони.
Анализаторите коментират не само това, което Apple казва, но и всичко, което премълчава. Миналата година компанията заяви, че е получила заявки за 4 млн. смартфона в първите 24 часа от старта на поръчките. През тази година компанията не е обявявала подобни данни.
Тони Саконаги, анализатор на Sanford C. Bernstein, твърди, че пропускането на данните за представянето през първия ден повдига въпроса дали първоначалните поръчки тази година не са по-ниски от миналогодишните. Apple отказва да коментира твърденията на Саконаги.
В понеделник Apple заяви на потребителите си, поръчващи по-големия модел iPhone 6S Plus, че ще трябва да изчакат две до три седмици, за да получат телефоните си. По-малкият модел е на разположение за доставка от 25 септември.


Изтича срокът за подаване на заявления за школите на Общински детски комплекс – Варна
Задържаха нагли крадци във Варна и Девня
Възрастен мъж мина стотици километри с влака, само за да бъде 2 часа на плажа във Варна
Зевс - кенгуруто, което живее във Варна ВИДЕО
Свободен вход за Аладжа манастир на 15 август за Деня на Варна
Големите банки събраха левовете на българите, малките отвръщат с по-високи лихви
Български автономни роботи ще съчетават физическия и дигиталния свят
В икономиката на суперзвездите всички трябва да сме готови за нова кариера
Петролът леко поевтиня, като фокусът е върху безизходицата в Ормузкия проток
Путин не може да разбие вратата на НАТО. Затова опитва през прозореца
Porsche напуска Volkswagen заради китайски производител
Най-търсеният автомобил на старо е до 5 години
Mercedes подготвя нов хибрид за C-Class, GLC и GLE
Четири скрити функции на автомобила
Шест проблема при Honda CR-V на старо
Климатолог за Дунав: Безпрецедентно е, всеки ден имаме спад по 2-3 см
Бургас финтира София и ще бъде домакин на "Евровизия" 2027
Костадин Костадинов: България навлиза в колапс
Край на любовта между Никола Цолов и Крисия?
Мъж подаде сигнал за неправилно паркиране, който завърши със заплахи