Най-богатите страни в света намаляват правителствената подкрепа за новите топлоелектроцентрали в опит да се борят с глобалното затопляне. Американската Export-Import Bank, Световната банка и Европейската инвестиционна банка обещаха, че спират финансирането на електроцентрали, използващи въглища зад граница.
Общо 10 млрд. долара са налели трите банки в подобни проекти в последните пет години. Решението ще доведе до затруднения за ТЕЦ в развиващите се страни, както и за основния ресурс за добив на енергия в света.
Според някои доклади близо 40% от електроенергията в глобален мащаб се произвежда от въглища. По данни на Световния институт по ресурсите в целият свят е предложено създаването на нови 1200 ТЕЦ, като повече от 75% от тях са планирани само на територията на Китай и Индия.
Китай може да финансира проектите си самостоятелно, а Индия досега е разчитала много рядко на чуждестранно финансиране. В резултат последните промени вероятно ще засегнат други страни в Африка и Азия, които нямат същия достъп до финансови ресурси.
/Джонатан Феро, Bloomberg, Лондон/


Кампания за събиране на опасни отпадъци от домакинствата продължава във Варна и днес
Семейство остана без дом след умишлен палеж във Варна
Благотворително спортно събитие събира варненци за кауза в подкрепа на Белодробната болница
Дупка като тунел за друго измерение се появи на алеята за плажа във Варна
AI търговията на пазарите вече не е само относно държането на акции
Продажбите на AI започват да оправдават разходите, част 1
Продажбите на AI започват да оправдават разходите, част 2
Джон Кери смята, че войната в Иран не биваше да започва
Standard Chartered: Нуждата от ликвидност натиска пазара на злато
Hyundai Elantra получи изкуствен интелект и ъгловат дизайн
Haval показа новия си флагман
Имате черна кола? Ще страдате през следващите дни
Тези коли имат най-големи шансове за огромен пробег
Малко промени, но на място - тестваме обновения Opel Astra
Опасни "месоядни" бактерии в морската вода на Европа заради затоплянето
Николов за акцията във Варна: Задържаните са извършители на престъпления
Страх от Украйна: Москва панически мести "Панцир" по покриви в Москва ВИДЕО
ДПС остро осъжда намерението да се закрие Комисията по досиетата
МВнР: Проверяваме случая с дипломатическата нота на Мицкоски


преди 12 години http://***.dnes.bg/slideshow.php?mreporter&id=6672&pid=31487 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Ей пак същото. Завършените през 2013та централи са започнали да се строят 5-6-7 години по-рано.Ето малко да прочетете:http://***.renewablesinternational.net/no-additional-coal-plants-in-germany/150/537/62691/http://***.renewablesinternational.net/is-germany-switching-to-coal/150/537/56081/ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години От всички данни налични в интернет се вижда, че Германия променя електропроизводствения си микс в резултат на отказа си от ядрена енергия и за да може да балансира добре електроразпределителната си система, в която е предвидено с годините бавно да нараства делът на ВЕИ енергия.Използват ТЕЦове защото имат суровината за тях и газови, защото си построиха газопровода Северен поток и ползват отстъпки от цената на руския газ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Germanys dash for coal continues apace. Following on the opening of two new coal power stations in 2012, six more are due to open this year, with a combined capacity of 5800MW, enough to provide 7% of Germanys electricity needs.7% от цялата произведена и консумирана енергия към днешна дата е от въглищни централи--Including the plants coming on stream this year, there are 12 coal fired stations due to open by 2020. Along with the two opened last year in Neurath and Boxberg, they will be capable of supplying 19% of the countrys power.до 2020 година планират 19% от консумираната енергия в страната да е от произведена от ТЕЦ--In addition, 27 gas fired stations are due on line, which should contribute a further 17% of Germanys total electricity generation.ЗАЕДНО с новите ТЕЦ планират до 2020 година да построят и много газови централи, които от двоя страна да поемат още 17% от произведената/консумираната ел. енергия. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Germany To Open Six More Coal Power Stations In 2013http://wattsupwiththat.com/2013/04/23/germany-to-open-six-more-coal-power-stations-in-2013/ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Щото имат едни въглища, които няма какво да ги правят (ниска цена, големи транспортни разходи...). Това не означава че не си ползват фотоволтаиците на Сименс.По-добре пиши колко гигавата ТЕЦ и колко гигавата фороволтаици работят в Германия за да си поне малко обективен защото сега звучиш манипулативно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години При една нова централа на въглища в Германия от инвестиционното решение до рязането на лентата минават от 6 до 10 години.Ако сега е завършена тази централа, значи е започнала да се строи преди най-малко 6 години, т.е. около 2007ма.А от тогава до сега немците са добавили околко 30 GWp фотоволтаици - да 30 гигават пика фотоволтаици :)От 2008-2009та НЯМА новозапочнали ТЕЦове в Германия.btw. Тази централа в момента работи ли или е хибернирана? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години А знаете ли, че Германия лекичко и тихичко без да вдигат много шум си построиха една нова централа на въглища. Що не си ползват соларните панели на Сименс, а?.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Айде по-леко с глупостите, може ли.На Африка не им трябват ТЕЦове, защото нямат кадри, инфраструктура, сигурност на доставките, сигурност и т.н. и т.н.На Африка им трябва това, което става в Бангладеш :Google: Electricity from Solar Panels Transforms Lives in Rural Bangladesh отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Идва Carbon Bubblehttp://en.wikipedia.org/wiki/Carbon_bubble отговор Сигнализирай за неуместен коментар