Разследванията на олигарси са политическа стъпка, която се харесва на средния избирател. Това каза пред Bloomberg TV Bulgaria Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията.
„Има един ритъм в повдигането на обвинения към такива известни лица. Има едно злорадство, което напомня времето, когато по улиците убиваха добре облечени бизнесмени", коментира той в предаването "Клуб Инвестор" с водещ Ивайло Лаков.
При преразглеждането на приватизационните сделки биха се направили разходи, подчерта събеседникът. "Вероятно ще трябва да се водят дела в Страсбург, защото потърпевшите ще започнат да се жалват ", предупреди той.
От икономически рационална гледна точка според него няма смисъл да се преразглежда раздържавяването.
"Но мисля, че много трудно можем да бъдем убедени, че няма нарушения в приватизационните фондове. Те бяха заченати в грях", каза той.


Десетокласници посетиха Районен съд-Варна за среща със съдия Теодора Шишкова
Григор Димитров се класира за втория кръг в Майорка
Бойната карта на SENSHI 32 Grand Prix
Варна търси нов подход към румънските туристи
Демерджиев проговори за показанията на Невзоров
Сътрудник на Мъск набира 2.5 млрд. долара след успеха на SpaceX
Рубини каза, че икономиката не зависи от Фед
Нова реалност: Продават се имотите на справедлива цена, надценените застояват
М. Мошелова: Лейбъристите губят почва, докато Великобритания търси път към ЕС
Porsche и Mercedes усещат привличането на американските магистрали
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
BMW 3-Series 2018 срещу Audi A4 2018: Кое е по-надеждно
Китайци направиха най-черната автомобилна боя
Tesla Model 3 на автопилот се вряза в къща и уби жена
85-годишен вдигна 170 км/ч при гонка с друга кола
Румен Радев: Минималната работна заплата няма да бъде замразявана през 2026 г.
Прокуратурата обвини мъжа, който хвърли Къци от Лъвов мост
Божанов: Идеята за осигуровки на държавните служители получава подкрепа
В Тристранката не се разбраха за осигуровките на държавните служители
преди 7 години Тихомиреееее http://***.bgnow.eu/news.php?y18&cat=2&newsid=123039 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години "Вероятно ще трябва да се водят дела в Страсбург".Супер. Комисионните в Страсбург не са като в България, а Страсбург не е цацаратура, така че не би трябвало държавата България начело с ревизионистично (по отношение на прехода) настроено правителство да се притеснява от дела в Страсбург. Ще ги спечели. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години В смисъл, който крал, крал, Господ да го съди. Да забравим всичко, да плеснем с ръце и да се прегърнем. Много умно, но то от изследователи на демокрацията какво да очакваш. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Ще заведат. И ще ги загубят, ако се направи адекватно разследване, от което не малка част битува в алтернативното медийно пространство, което впрочем може да се окаже всъщност икономическо ИЗГОДНО дори. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Законът не дели хората на олигарси и останали, а на виновни и невинни. Или поне така трябва. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Тихомир Безлов - пълен *** - е как да не е рационално, да вкараш крадеца в затвора !! Как така няма нарушение ?? Как така не напускат заради липса на справедливост??? отговор Сигнализирай за неуместен коментар