Концентриран съм върху водорода, върху доставката на оборудване за водородни станции и на вместимости за пренос на горивото, коментира пред Bloomberg TV Bulgaria бизнесменът Любомир Ганев, председател на Българската федерация по волейбол.
Преди 20 години бившият волейболист реализира идеята си да се занимава с компресиран природен газ (метан) като гориво. Бизнесът му е свързан с доставяне на оборудване за метанстанции и и с производство на вместимости за транспортиране на компресиран природен газ.
При водородът принципът е горе-долу един и същ като при метана - трябва да има станции и пак ще се използват вместимости, където няма тръбопровод, разказа той.
„Направил съм анализ на цените на компресорните станции за водород и на бутилките. Готов съм с това прeдизвикателство. Важно е да гледате напред, защото светът се развива, бизнесът също. Ако не се развиваш, ще останеш зад борда", заяви още Ганев.
Гостът сподели, ще следи внимателно темите за Европейската зелена сделка и за Националния план за възстановяване и устойчивост, както и възможностите, които ще предоставят за зелени проекти. "Водя разговори за бъдещето на водорода, вече има изработена нормативна уредба, по която ще се работи", допълни той.
Какво коментира Любо Ганев за политическата обстановка в България през последните два месеца, можете да видите тук.


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
Лойд Остин: Би било доста скъпо флотът на САЩ да отвори Ормуз и да го задържи отворен
Лойд Остин: Ще бъде важно Европа да създаде капацитет за отбрана
Лойд Остин: Едва ли Китай иска да превземе Тайван със сила
Кафри от JPMorgan: Цените на петрола са сбъркани
САЩ нанесоха удари по Иран след свалянето на американски хеликоптер
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Режимът е по-богат от всякога: Северна Корея бележи невероятен икономически растеж
Мъж уби жена си и се самоуби в присъствието на трите им деца
Само 3500 долара: новият украински прехващач на Shahed привлича внимание
Полицията проверява незаконна помпена станция за над 500 000 лв. на яз. "Студен кладенец"