Едва 10% от заявените количества тютюн – реколта 2004 са изкупени от БТ холдинг към настоящия момент, докато частните фирми вече са изкупили над 75% от заявените си количества, заяви министърът на земеделието и горите Мехмед Дикме, цитиран от пресцентъра на Министерство на земеделието и горите.
Ето защо министър Дикме е поискал в началото на следващата седмица свикване на спешно заседание на Надзорния съвет на Булгартабак холдинг, в качеството си на член на съвета. На заседанието ще бъде разгледан ходът на тазгодишната изкупна кампания на тютюн от дружествата на холдинга и финансовото обезпечаване на кампанията.
Министър Дикме е поискал като друга точка от дневния ред да бъде включено разглеждането на заявките за квоти за тютюн от нова реколта, постъпили от дъщерните дружества на БТ холдинг. По време на заседанието, той ще настоява за дружествата, които се приватизират, да бъде включена специална клауза, която да ги задължава да изкупуват цялото заявено количество тютюн.
Към момента темповете, с които се осъществява изкупната кампания в страната от дъщерните дружества на Булгартабак, са притеснителни, посочи министър Дикме, като допълни, че поради тази причина ще предложи холдингът да поеме гаранции за кредитите на дъщерните дружества.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам