Прамод и Винод Митал са новите членове на Надзорния съвет на Кремиковци АД, стана ясно по време на проведеното днес извънредно Общо събрание на акционерите на стоманодобивния комбинат. Те са избрани с двегодишен мандат.
Освен тях за членове на надзора са избрани изпълнителният директор на металургичния комбинат Валентин Захариев, както и Министерство на икономиката и Борислав Боянов и Ко. като юридически лица.
Прамод Митал е председател и управляващ директор на Ispat Industries Limited, а Винод Митал е управляващ директор на същата компания. Двамата са и представители на Global Steel Holdings Ltd., която е част от Ispat Industries Limited.
На 19 април тази година от борсата съобщиха, че между акционерите на "Финметалс Холдинг" АД и Global Steel Holdings Ltd. е подписано предварително споразумение, с което Ispat Industries Limited приема да закупи в пълен размер капитала на "Финметалс Холдинг" АД. Сделката трябваше да стане факт в рамките на следващите 60 дни (до 19 юни), при условие че бъдат изпълнени всички ангажименти, поети по условията на предварителното споразумение.
Дейността на GSHL е свързана с управление и производство на желязо, стомана, кокс, минерали и метали, разработване на мини по цял свят. Компанията контролира продукция на стомана с капацитет от 13 млн. т годишно и има заводи в Босна, Индия, Либия, Нигерия и Филипините.
Свързани компании:


Мечка е убила млад мъж на Витоша
Колко струва един абитуриентски бал?
Русия съди легендарна лекоатлетка, противничка на Путин, за 80 евро
Турция предложи да се построи тръбопровод през България за 1,2 милиарда долара за военните нужди на НАТО
В Украйна посещенията при психиатри се увеличили със 173% в хода на войната
Rezilient Health за възможностите на телемедицината, част 1
Rezilient Health за възможностите на телемедицината, част 2
DP World са оптимисти за експанзията на Африка
Свръхбогатите увеличават залозите в икономиката на конфликтите
AI помага в анализа на корпоративни документи, но контролът остава при човека
Jeep направи Wrangler за Капитан Америка
Британци атакуват рекорда за най-бърз автомобил
Mercedes отряза китайци и американци за бронираната S-Class
Hyundai прави EV по-евтини, без за променя батериите
Най-продаваната кола в историята празнува 60-годишен юбилей
Дженифър Анистън намери щастието с Джим Къртис
Барбара Палвин и Дилън Спраус очакват първото си дете
6 неустоими рецепти за италиански кексове
Сутрешни навици, които могат напълно да променят деня ви
Захарова: Европейският парламент, докато поучава Китай, игнорира тиранията в Украйна и ЕС